Пошук ліків

Настойка півонії — інструкція для медичного застосування

ІНСТРУКЦІЯ

 для медичного застосування препарату

ПІВОНІЇ НАСТОЙКА

(TINCTURA PAEONIAE)

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Paeonia officinalis;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина світло-коричневого кольору, зі специфічним запахом;

склад: для приготування 100 мл настойки потрібно:

подрібненої трави півонії відхиленої – 5 г,

порошку кореневищ та коренів півонії відхиленої – 5 г;

допоміжні речовини: спирт етиловий 40%.


Форма випуску. Настойка.

 

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні засоби. Код АТС NO5C M17.

 

Фармакологічні властивості. Трава, кореневища та корені півонії лікарської та півонії незвичайної (Paeonia officinalis, Р. anomalae) містять феноли, дубильні речовини, органічні кислоти. Настойка півонії підвищує опір організму до гіпоксії, має спазмолітичні, протисудомні, антимікробні властивості, виявляє здатність підвищувати кислотність шлунка.

 

Показання для застосування. Препарати півонії призначають при функціональних порушеннях діяльності центральної нервової системи (неврози, невротичні стани, нейроциркуляторні дистонії).


Спосіб застосування та дози.
Настойку півонії приймають внутрішньо за 10-15 хвилин до прийому їжі. Дорослим призначають по 30-40 крапель до 1 чайної ложки настойки 3 рази на день, дітям старше 12 років — із розрахунку 1 крапля настойки на 1 рік життя.

Курс лікування – до 30 днів. У разі потреби курс лікування можна повторити після 10-денної перерви.

 

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток таких побічних ефектів, як артеріальна гіпотензія, сонливість, загальна слабкість, а також місцевих алергічних реакцій (висипи, свербіж, гіперемія та набрякання шкіри).

 

Протипоказання. Препарат протипоказаний при артеріальній гіпотензії та індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині, а також дітям віком до 12 років і жінкам у періоди вагітності та годування груддю.

 

Передозування. При перевищенні рекомендованих доз спостерігаються зниження артеріального тиску, запаморочення, сонливість.

У разі передозування слід припинити застосування препарату і вжити заходів симптоматичної та підтримуючої терапії (у відповідності з клінічним станом хворого).

Особливості застосування.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механічними пристроями. У період лікування препаратом слід утримуватися від керування транспортними засобами та від виконання іншої роботи, яка потребує швидких психічних і рухових реакцій.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може потенціювати дію седативних та снодійних засобів, транквілізаторів, нейролептиків, антидепресантів з седативною дією.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі 8 — 15 °С.

Термін придатності – 1 рік.

 

Copyright © 2015

To Top