-
 
ГОЛОВНАПОШУК ЛІКІВ
А Б В Г Д Е Ж
З И Й К Л М Н
О П Р С Т У Ф
Х Ц Ч Ш Э Ю Я

Алфавітний покажчик лікарських препаратів
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

СЕНАДЕКСИН

(SENADEXINUM)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: таблетки коричневого кольору з вкрапленнями, із запахом ваніліну, з плоскою поверхнею, рискою і фаскою;

склад: 1 таблетка містить екстракту листа сени (олександрійського листа), що містить кальцієві солі сенозидів А і В, у перерахунку на 20 %, 0,07 г;

допоміжні речовини: цукор молочний, крохмаль кукурудзяний, ванілін, магнію стеарат, ніпагін, кислота стеаринова, тальк, целюлоза мікрокристалічна, натрію кроскармелоза.

 

Форма випуску. Таблетки.

 

Фармакотерапевтична група. Контактні проносні засоби. АТС А06А В 06.

 

Фармакологічні властивості. Проносний препарат рослинного походження, містить екстракт олександрійського листа, діюча речовина якого - сенозиди А+В - є похідними діаптрону. Стимулює перистальтику товстої кишки і гальмує всмоктування з неї рідини, збуджує нормальні випорожнення через 6-10 годин. Вибірково діє на ободову кишку, поновлює нормальне функціонування кишечника, не призводить до звикання і не впливає на травлення. Препарат добре переноситься пацієнтами, у зв’язку із низьким вмістом смолистих речовин не чинить подразнюючої дії на кишечник.

 

Фармакокінетика. Дія препарату Сенадексин є сукупною дією його компонентів, тому проведення кінетичних спостережень не видається можливим; усі разом компоненти не можуть бути простежені за допомогою маркерів і біодосліджень. З тієї ж причини неможливо виявити і метаболіти препарату.

 

Показання для застосування. Запори, зумовлені гіпотонією і в’ялою перистальтикою товстої кишки. Регулювання випорожнень при геморої, проктиті, анальних тріщинах. Препарат застосовують при запорах різної етіології.

 Спосіб застосування та дози.
Дорослим Сенадексин призначають по 1 таблетці на ніч. При необхідності (відсутність проносного ефекту) можливий прийом 2-3 таблеток. Дозу можна збільшувати до 6 таблеток на добу. Дітям препарат рекомендується по 1 таблетці на ніч.

 

Побічна дія. Метеоризм, біль у шлунку за типом кольок, діарея. При тривалому застосуванні, особливо у високих дозах, можливий дефіцит електролітів, переважно калію. Тривале вживання препарату іноді спричинює альбумінурію та гематурію, відкладення меланіну у слизовій оболонці кишечника, пошкодження міжм’язового сплетення.

 

Протипоказання. Кишкова непрохідність, біль у животі неясного генезу, порушення водно-електролітного обміну, защемлена грижа, гострі запальні захворювання органів черевної порожнини, перитоніт, кровотеча із шлунково-кишкового тракту, маткові кровотечі, цистит. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

 

Передозування. До сьогодення про випадки передозування препарату Сенадексин не сповіщалось.

 

Особливості застосування. Вагітність і лактація. Препарат з обережністю застосовують під час вагітності і лактації.

З обережністю слід застосовувати препарат пацієнтам із захворюваннями печінки та нирок.

Сенадексин не рекомендується вживати тривалий час для запобігання розвитку діареї з метаболічними розладами, дегідратації, атонії товстого кишечника, порушень травлення.

Вплив на можливість керування транспортними засобами та механізмами. Перед тим як братися за керування транспортним засобом, слід перевірити індивідуальну реакцію на Сенадексин.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Лікарські взаємодії препарату Сенадексин не описані.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 °С.

Термін зберігання – 3 роки.

 


Алфавітний покажчик лікарських препаратів
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я


   Внимание! Вся информация представленная на сайте получена из общедоступных источников и служит исключительно для ознакомления!
   Все права принадлежат их законным правообладателям.