Пошук ліків

Гексавит — інструкція для медичного застосування

ІНСТРУКЦІЯ

 для медичного застосування препарату

ГЕКСАВІТ

(HEXAVIT)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: Драже від жовтого до оранжевого кольору, кулеподібної форми, з гладкою, однорідною за забарвленням, поверхнею. Допускається наявність специфічного запаху.

склад: 1 драже містить вітаміну А (ретинолу) 5 000 МО, вітаміну В1 (тіаміну)2 мг, вітаміну В2 (рибофлавіну) 2 мг; вітаміну В6(піридоксину гідро хлориду) 2 мг, вітаміну С (кислоти аскорбінової ) 70 мг, нікотинаміду 15 мг;

допоміжні речовини: борошно пшеничне, патока крохмальна, цукор-пісок, олія м’яти перцевої, віск бджолиний, олія соняшникова, тальк.

Форма випуску.

Драже кулеподібної форми, жовтого кольору, з однорідною за забарвленням поверхнею. Мають слабкий характерний запах.

Фармакотерапевтична група. Полівітамінні препарати без добавок. Код АТС А11В А.

Полівітамінний препарат, властивості якого зумовлені вітамінами, що входять до його складу та беруть активну участь у різних метаболічних процесах, які регулюють гомеостаз організму в нормі та при патології. Поєднання вітамінів сприяє виявленню більш вираженої і різносторонньої їх біологічної дії.

Вітамін А забезпечує нормалізацію переважно процесів білкового та вуглеводного обмінів.

Вітамін В1забезпечує нормальне функціонування нервової, серцево-судинної систем і травного тракту.

Вітамін В2 є важливим компонентом у білковому, жировому та вуглеводному обміні, бере участь у підтримці нормальної зорової функції ока, нормалізує функції шкіри.

Вітамін РР є специфічним протипелагричним засобом, покращує вуглеводний обмін.

Вітамін В6 необхідний для синтезу білків, відновлення функцій печінки, шкіри, нервової системи, покращує ліпідний обмін при атеросклерозі.

Вітамін С бере участь в окисно-відновних процесах, обміні вуглеводів, зсіданні крові, регенерації тканин, сприяє підвищенню опірності організму, стимулює біохімічну активацію вітамінів групи В.

Препарат добре всмоктується в травному тракті, з течією крові розноситься в усі органи і тканини; продукти його обміну виводяться із сечею і жовчю.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Фармакологічні властивості зумовлені вітамінами, що входять до складу препарату. Вітамін А стимулюєепітелізацію, синтез родопсину, який необхідний для росту кісток та хрящів, він забезпечує нормальну зорову функцію. Вітамін В1 регулює вуглеводний обмін, нормалізує функції нервової системи. Вітамін В2 та нікотинамід беруть участь у процесах тканинного дихання. Вітамін В6необхідний для нормального функціонування периферичної та центральної нервової системи. Вітамін С бере участь в окисно відновних процесах, синтезі кортикостероїдів, гемоглобіну, колагену, дентину, бере участь у процесах згортання крові, підвищує неспецифічну імунорезистентність.

Фармакокінетика. Зумовлена фармакокінетикою інгредієнтів, які входятьдо складу препарату. Адсорбція проходить в шлунково-кишковому тракті, переважно в 12-палій кишці та тонкому кишечнику. Препарат метаболізується в печінці. Частина препарату, яка не піддалася всмоктуванню, виводиться переважно із сечеюта калом.

Показання для застосування. Гіповітаміноз, тривале лікування антибіотиками, підвищення опірності організму до інфекційних захворювань, особам, професія яких потребує підвищення гостроти зору (водії транспорту).

Спосіб застосування та дози. Гексавіт приймають внутрішньо через 30 хв. післяїди. Для профілактики гіповітамінозів призначають дорослим по 1 драже на добу. З лікувальною метою дорослим та дітям старше 7 років призначають по 1 драже 3рази на добу. Дітям від 3 до 7 років – по 1 драже 1 раз на добу. Препарат приймають протягом 30 днів, курс лікування повторюють 2-3 рази на рік.

Побічна дія. Алергічні реакції.

Протипоказання. Гіпер чутливість, в т. ч. до окремих компонентів препарату. Діти віком до 3 років. Вагітність I триместр.

Передозування. Тривалий прийом великих доз препарату може спричинити гіпервітаміноз А, який виявляється у дорослих сонливістю, млявістю, головним болем, гіперемією шкіри обличчя, нудотою, болючістю в кістках нижніх кінцівок, розладом ходи, дратівливістю. У дітей може спостерігатися підвищення температури тіла, блювота, пітливість, сонливість, висипи на шкірі. При появіцих явищ негайно відмінити препарат, лікувати сиптоми гіпервітамінозу А.

Особливості застосування. Не застосовують разом з лікарськими засобами, щомістять вітаміни. У період вагітності та лактації препарат застосовують тількиза призначенням лікаря з урахуванням співвідношення ризик/користь. З обережністю застосовувати при жовчокм’яній хворобі, хронічному панкреатиті, нефриті, декомпенсованій серцевій недостатності, схильності до тромбоутворення, цукровому діабеті.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Вітамін В6 послабляє діюлеводопи, вітамін С посилює дію та токсичність сульфаніламідів (можливістькристалурії). Всмоктування вітаміну А порушують нітрити та холестирамін.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі від 15 до 25 оС. Термін придатності 1 рік.

Copyright © 2015

To Top