Пошук ліків

Парацетамол 325 — інструкція для медичного застосування

ІНСТРУКЦІЯ

 для медичного застосування препарату

ПАРАЦЕТАМОЛ 325 мг

(Paracetamolum 325 mg)

Загальна характеристика:

Міжнародна та хімічна назви: рaracetamol; пара-ацетамінофенол;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, верхня і нижня поверх ніяких опуклі. На одну з поверхонь нанесені риска і написи “Р” і “325”;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу 0,325 г;

допоміжні речовини: натрію кроскармелоза, повідон, крохмальпреже латинізований кукурудзяний, кислота стеаринова, або натрію стеарат, повідон, крохмаль кукурудзяний, аеросил.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Анальгетики. Код АТС N02B E01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Має знеболювальну, жарознижувальну та помірно виражену протизапальну дії. Сповільнює синтез простагландинів тазнижує збудженість центру терморегуляції гіпоталамуса.

Фармакокінетика. Швидко всмоктується з шлунково-кишкового тракту, проникає в усі тканини, зв’язується з білками плазми 25 %. Біодоступність препарату при внутрішньому прийомі становить 100 %. Максимальна концентрація уплазмі крові спостерігається через 30-60 хв. після прийому внутрішньо. Жарознижувальий ефект настає через 2 год. Тривалість дії — 3-4 год. Періоднапів виведення (Т1/2) — 1-4 години. Метаболізується в печінці з утворенням глюкорангіду і сульфату парацетамолу. Незначна кількістьпарацетамолу деацетилюється з утворенням пара амінофенолу, який сприяє утворенню метгемоглобіну, тобто обумовлює токсичність препарату. Виводиться нирками, головним чином у вигляді продуктів кон’югації, менш ніж 5 % екскретується у незмінному стані.

Показання для застосування. Біль слабкої та помірної інтенсивності: головний, зубний біль, біль у спині, артралгії, міалгії, невралгії, меналгія, гарячковий синдром при застудних захворюваннях.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старшим 10 років внутрішньо по 1 таблетці на прийом 2-3 рази на добу. Найбільша добова доза для дорослих 1,5 г.

Побічна дія.

З боку кровотворення: агранулоцит оз, тромбоцит опенія, анемія, лейкопенія, метгемоглобінемія.

З боку сечовидільної системи: ниркова коліка, асептична піурія, інтерстиціальний гломерулонефрит.

Алергічні реакції: висипання на шкірі.

Сонливість або, навпаки, надмірна збудливість; пригнічення скоротливості міокарда.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, порушення функції печінки та нирок, цукровий діабет, хвороби крові, при вагітності таперіод лактації.

Передозування. Симптоми: в перші 24 години — блідість, нудота, блювання та біль в абдомі-нальній ділянці живота; через 12-48 годин – ураження нирок та печінки з розвитком печінкової недостатності (енцефалопатія, кома, летальний кінець), серцеві аритмії, панкреатит. Ураження печінки можливе при прийомі 10 г і більше (у дорослих). У разі передозування необхідно зменшити дозу або тимчасово припинити прийом препарату. Лікування: призначення метіоніну внутрішньо або внутрішньо венно N-ацетил цистеїну.

Особливості застосування. Парацетамол з обережністю призначають пацієнтам з порушенням функції печінки і нирок, а також хворим похилого віку. При тривалому застосуванні препарату необхідний контроль картини периферичної крові та функціонального стану печінки.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Збільшує ефект непрямих антикоагулянтів (похідних кумарину) та імовірність ураження печінки гепато токсичнимипрепаратами. Метоклопромід збільшує, а холестирамін знижує швидкість всмоктування. Барбітурати зменьшують жарознижувальну активність. Парацетамолпосилює терапевтичний ефект кислоти саліцилової, піразолону, кодеїну, кофеїну; при цьому зменшуються токсичність препарату. При поєднанні з індукторами ферментів (фенобарбітал) можливе посилення метгемоглобінемії. Працетамол по-тенціюєдію спазмолітиків.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місціЗберігати у недоступному для дітей місці.

Термін придатності — 5 років.

Упаковка

По 6 або 12 таблеток у блістері;

по 6 таблеток у блістері, по 5 блістерів у пачці;

по 12 таблеток у блістері, по 10 блістерів у пачці;

по 12 таблеток у блістері, по 1 блістеру у пачці;

по 30 або 50 таблеток у контейнері, по 1 контейнеру у пачці.

Категорія відпуску

Без рецепта – таблетки № 6, № 12, № 30 у блістерах;

  • таблетки № 30 у контейнерах.

За рецептом – таблетки № 120 у блістерах,

  • таблетки № 50 у контейнерах.

Copyright © 2015

To Top