Пошук ліків

Тримістин дарниця — інструкція для медичного застосування

ІНСТРУКЦІЯ

 для медичного застосування препарату

ТРИМІСТИН-ДАРНИЦЯ

(TRIMISTIN-DARNITSA)

Склад лікарського засобу.

Діюча речовина: 1 г мазі містить в перерахуванні на 100 % речовину триамцинолону ацетоніду –0,25 мг, міра містину в перерахуванні на безводну речовину – 5мг;

допоміжні речовини: пропіленгліколь, бетациклодекстрин, стеариловий спирт, цетиловий спирт, вода очищена.

Лікарська форма. Мазь для зовнішнього застосування.

Біла мазьгелеподібної консистенції зі слабким специфічним запахом.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди у комбінації з антисептиками.

Код АТС D07В В 03.

Фармакологічні властивості.

Мазь “Тримістин®-Дарниця” – комбінований препарат для місцевого застосування. Діючі речовини – тріамцинолону ацетонід та міра містин.

Тріамцинолон – фторова ний глюкокортикостероїд, має виражену протизапальну, проти алергічну та анти ексудативну дію. Взаємодіючи зі специфічним білковим рецептором в тканинах-мішенях, регулює експресіюкортикоїдозалежних генів та впливає на синтез білка. Зменшує утворення, вивільнення та активність медіаторів запалення (гістаміну, кініну, простагландинів, лізосомальних ферментів). Пригнічує міграцію клітин до місця запалення; зменшує вазодилатацію та проникність судин у вогнищі запалення. Стабілізує лізосомальні ферменти мембран лейкоцитів; пригнічує синтез антитілта порушує розпізнавання антигену. Гальмує вивільнення інтерлейкіну-1, інтерлейкіну-2, інтерферону гамма з лімфоцитів та макрофагів. Індукує утворенняліпокортину, пригнічує вивільнення еозинофілами медіаторів запалення та стабілізує мембрани опасистих клітин. Всі ці ефекти беруть участь у пригніченні запальної реакції в тканинах у відповідь на механічне, хімічне або імунне ушкодження.

Міра містин – антисептичний засіб широкого спектра дії, має бактерицидну дію (гідрофобна взаємодія з мембранами мікро організмів призводить до їх руйнування).

Ефективний відносно грам позитивних (переважно) та грам негативних мікро організмів  (включаючи аероби та анаероби), спороутворюючої та споронеутворюючоїмікрофлори у вигляді монокультур та мікробних асоціацій (включаючи госпітальні штами з полі резистентністю до антибіотиків). Чинить протигрибкову дію на аскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові гриби (Rhodotorularubra, Torulopsis gabrata та інші) і дріжджоподібні (Candida albicans, Candidatropicalis, Candida krusei та інші), дерматофіти (Trichophyton rubrum,Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophytonschoenleinii, Trichophyton violaceum, Epidermophyton Kaufman-Wolf,Epidermophyton floccosum, Microsporum gypseum, Microsporum canis та інші), атакож на інші патогенні гриби, наприклад Pityrosporum orbiculare (Malasseziafurfur), у вигляді монокультур та мікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю до лікарських засобів хіміотерапій. Ефективно запобігає інфікуванню ран, активізуючи процеси регенерації.

Особливі фізико–хімічні властивості мазевої основи та високомолекулярні полімери, що так само знаходяться в основі, з сорбційними властивостями утримують активні компоненти мазі в місці нанесення і перешкоджають їх дифузіїв системний кровотік.

Показання для застосування.

Запальні захворювання шкіри, зокрема ускладнені бактерійною та грибковими інфекціями: екзема, атопічний дерматит, нейродерміт, псоріаз у прогресуючій стадії та в ексудативній формі, пара псоріаз, пухирчатка, контактний дерматит, себорейний дерматит, дерматит Дюринга, дискоїдний червоний вовчак, фото дерматоз, лімфомашкіри.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до тріамцинолону та міра містину. Туберкульоз шкіри, що локалізується в місці аплікації мазі, сифілітичні ураження шкіри, шкірні реакції після вакцинації. Рак шкіри. Препарат не призначають вагітним і дітям першого рокужиття.

Особливі застереження.

Дія мазі частково послаблюється при її нанесенні на поверхню з високим вмістом гнійно-некротичних мас. Тому мазь краще наносити на шкіру після її обробки теплим мильним розчином або, у разі необхідності, розчинами антисептиків.

Застосування у період вагітності або годування груддю.

Контрольованих досліджень на вагітних жінках не проводилося, застосування можливе, якщо користь для матері перевищує ризик для плоду.

Здатність впливати на швидкість реакції при керуванні авто транспортом або іншими механізмами. В період лікування можливе керування авто транспортом та заняття іншими потенційно небезпечними видами діяльності, що вимагають підвищеної концентрації уваги і швидкості психомоторних реакцій.

Діти.

При застосуванні мазі у дітей віком від 1 року та старшого віку необхідно обмежити загальну тривалість лікування і виключити дії, що призводять до посилення резорбції та всмоктування стероїдів (зігріваючі, фіксуючі таоклюзійні пов’язки).

Спосіб застосування тадози.

Зовнішньо. Мазь наносять тонким шаром на уражені ділянки 1–2 рази на добу, злегка втираючи вшкіру, протягом 5–10 днів. Лікування продовжують до усунення запального процесу, припинення свербежу і очищення шкіри.

При ексудації перед застосуванням препарату ерозивну поверхню обробляють розчинами борної кислоти 1 %, перекису водню 3 % або хлоргексидином біглюконатом 0,05 %. При необхідності мазь наносять під стерильну марлеву пов’язку.

Передозування.

Маловірогідне. При нанесенні мазіна великі поверхні ураженої шкіри не виключається можливість часткового потрапляння активних компонентів мазі в системний кровотік в кількостях, що нездатні викликати гостре отруєння.

Побічні ефекти. При застосуванні мазі іноді виникає відчуття легкого печіння.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами та інші форми взаємодій.

Ефективність лікування маззю Тримістин®-Дарниця може збільшитися при одночасному призначенні системних антигіста мінових препаратів, антибіотиків та антимікробних засобів.

Ефективність лікування маззю Тримістин®-Дарниця знижується при одночасному призначенні інших мазей, що містять сорбенти.

Термін придатності. 2 роки.

Умови зберігання. Препарат необхідно зберігати в оригінальній упаковці при температурі від 15°С до 25 °С. Заморожування препарату не допускається.

Упаковка.

По 14 г у тубі, по 1 тубі у пачці.

 

Категорія відпуску. Без рецепта.

Copyright © 2015

To Top