-
 
ГОЛОВНАПОШУК ЛІКІВ
А Б В Г Д Е Ж
З И Й К Л М Н
О П Р С Т У Ф
Х Ц Ч Ш Э Ю Я

Алфавітний покажчик лікарських препаратів
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ВАЛЕРІАНИ НАСТОЙКА

(Tinctura Valerianae)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина червоно-бурого кольору з сильним ароматним запахом та пряним-гіркуватим смаком;

склад: 1 флакон містить настойки коренів з кореневищами валеріани (1:5) – 30 мл;

допоміжна речовина: спирт етиловий 70 %.

 

Форма випуску. Настойка.

 

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Код АТС: N05C M09.

 

Фармакологічні властивості. Біологічно-активні речовини, що містяться в коренях та кореневищах валеріани (ефірна олія, валеріанова кислота, борнеол, алкалоїди, дубильні речовини, цукри), зменшують процеси збудження в центральній нервовій системі, посилюють ефекти інших седативних, снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.

 

Показання для застосування. Настойку валеріани застосовують при функціональних розладах діяльності центральної нервової системи (підвищена емоційна збудливість, дратівливість, розлади сну тощо), серцево-судинної системи (нейроциркуляторні дистонії), а також при спазмах органів шлунково-кишкового тракту.

 Спосіб застосування та дози.
Настойку валеріани приймають внутрішньо. Дорослим рекомендується вживати по 20 - 30 крапель настойки 3 - 4 рази на день до досягнення стабільного лікувального ефекту, дітям з 12 років - із розрахунку 1 крапля на 1 рік життя.

 

Побічна дія. Препарат, як правило, переноситься добре, проте у деяких хворих можуть спостерігатися пригнічення емоційних реакцій, сонливість, зниження працездатності.

При індивідуальній підвищеній чутливості можливий розвиток алергічних реакцій (почервоніння шкіри, висипи, свербіж тощо).

 

Протипоказання. Настойка валеріани протипоказана хворим на депресію та інші розлади, що супроводжуються пригніченням центральної нервової системи, а також при індивідуальній непереносимості будь-якого з компонентів препарату.

Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендується вживати жінкам у період вагітності та годування груддю.

 

Передозування. При передозуванні препарату можливий розвиток виражених побічних реакцій: головний біль, запаморочення, сонливість, загальна слабкість, біль у животі, нудота, зниження гостроти слуху та зору, серцебиття.

Негайне припинення вживання препарату і вчасно вжиті заходи екстреної допомоги (промивання шлунка, введення активованого вугілля тощо) та симптоматичне лікування сприяють швидкому усуненню клінічних проявів передозування.

 

Особливості застосування. Під час застосування препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно-небезпечними механізмами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Настойка валеріани має здатність потенціювати дію серцевих, седативних, снодійних, аналгетичних та спазмолітичних засобів.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, прохолодному, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін зберігання – 5 років.

 


Алфавітний покажчик лікарських препаратів
А Б В Г Д Е Ж З И Й К Л М Н О П Р С Т У Ф Х Ц Ч Ш Э Ю Я


   Внимание! Вся информация представленная на сайте получена из общедоступных источников и служит исключительно для ознакомления!
   Все права принадлежат их законным правообладателям.