Пошук ліків

Вінпоцетин — інструкція для медичного застосування

(VINPOCETINE)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: vinpocetine; етиловий ефір аповікаміновоїкислоти;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору, округлої та плоскої форми;

склад: 1 таблетка містить 5 мг вінпоцетину;

допоміжні речовини: лактоза, гідроксипропіл целюлоза, магніюстеарат, тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Психостимулюючі та ноотропні засоби. Код АТСN06BX18.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Вінпоцетин — препарат, який синтезується наоснові вінкаміну та має судинорозширюючу дію, що поліпшує функціонування мозкового кровообігу в результаті забезпечення мозку киснем та глюкозою. Механізм дії препарату пов’язаний з пригніченням дії фосфодіестерази, що сприяє накопиченню в тканинах цАМФ. Вінпоцетин зменшує агрегацію тромбоцитів, підвищує еластичність еритроцитів; підвищує переносимість клітин мозку гіпоксії та/абоішемії. Сприяє збільшенню вмісту допаміну та норадреналіну, завдяки яким реалізується ноотропний ефект препарату.

Судинорозширююча дія вінпоцетину пов’язана безпосередньо з дією на гладеньку мускулатуру судин (переважно головного мозку). Системний артеріальний тиск знижується незначно. Препарат сприяє підвищенню вмісту катехоламінів втканинах мозку.

Зменшує агрегацію тромбоцитів та в׳ язкість крові, зменшує споживання аденозину еритроцитами і знижує опірність судин мозку, що сприяє нормалізації венозного відтоку.

Препарат послаблює або усуває розлади, спричинені гіпоксією чи недостатнім мозковим метаболізмом.

У людей похилого віку підвищується чутливість судин мозку до діївінпоцетину.

Фармакокінетика. Після прийому перорально вінпоцетин добре всмоктується в шлунково-кишковому тракті, досягаючи пікової концентрації через 1-1,5 години. Його біодоступність після перорального прийому становить 57%. Вінпоцетин маєперіод напів виведення 4,8 години. Терапевтична концентрація препарату в плазмі– від 10 до 20 нг/мл. Легко проникає крізь бар’єри (у т. ч. ГЕБ), виділяється згрудним молоком.

Біотрансформується в печінці. Головним метаболітом є аповін камінова кислота. Виводиться із сечею: незначна кількість — у незміненому вигляді, інша частина — у вигляді метаболітів.

Показання для застосування.

Психічні і неврологічні симптоми розладу мозкового кровообігу різного походження (після мозкового інсульту, мозкової травми чи склеротичного генезу), такі як порушення пам’яті, рухові розлади, запаморочення, головний біль.

Цереброваскулярна недостатність і спазм мозкових судин, ішемічні ураження, розвинений атеросклероз судин мозку.

Закупорка артерій сітківки та судинної оболонки, при дегенеративних змінах жовтої плями, спричинених перш за все атеросклерозом або ангіоспазмом, часткові тромбози, вторинна глаукома, що виникла внаслідок закупорки судин.

Вікове васкулярне або визначене токсічне (медикаментозне) зниження слуху, запаморочення лабіринтного походження.

У поєднанні з гормональною терапією у пост менопаузального періоду.

Спосіб застосування та дози. Дорослим приймати по 1-2 таблетки (5-10 мг)3 рази на добу після або під час їди (максимальна добова доза — 30 мг), максимум 30 днів. При більш тривалому лікуванні приймати по 1 таблетці 3 разина добу. Тривалість курсу лікування – 2 місяці.

Ефект лікування спостерігається приблизно після 1-2 тижнів.

Побічна дія.

З боку серцево-судиної системи: транзиторне зниження артеріального тиску, зрідка — тахікардія, екстрасистолія. Можливо також збільшення часу збудження шлуночка — інтервалу QT.

З боку ЦНС: зрідка — порушення сну, запаморочення, головний біль, слабкість.

З боку ШКТ: сухість у роті, нудота, печія.

Протипоказання.

Гіпер чутливість до діючої речовини або інших компонентів препарату, виражені порушення ритму серця, ішемічна хвороба серця (тяжкий перебіг), гостра стадія геморагічного інсульту, підвищений внутрішньо черепний тиск, вагітність, період лактації. Не призначати дітям через недостатній досвід із застосуванняВінпоцетину у дитячому віці до 18 років.

Передозування. Дотепер про випадки передозування препарату не повідомлялося.

Особливості застосування.

Фармакокінетичні параметри практично не відрізняються у молодих людейта у людей похилого віку. Немає необхідності коригувати дозу у випадку захворювань печінки або нирок, у тому числі при тривалому застосуванні Вінпоцетину.

У зв’язку з тим, що Вінпоцетин уповільнює реакцію, хворий не повинен працювати на машинному устаткуванні та керувати автомобілем під час прийому препарату, препарат не сумісний з алкоголем.

Слід уникати призначення препарату пацієнтам зі збільшеним QT -інтервалом, тому що в них найбільш високий ризик розвитку аритмії. Необхідноробити кардіограму пацієнтам з цим синдромом і також пацієнтам які приймають препарати, що можуть збільшити QT — інтервал.

Призначати з обережністю пацієнтам, із серцевою аритмією або пацієнтам, які в анамнезі мають посилання на непереносимість інших алкалоїдів барвінку, та пацієнтам з нирковою недостатністю.

Вінпоцетин — містить лактозу, що слід брати до уваги при призначенні препарату пацієнтам з дефіцитом лактози.

Не рекомендується призначення Вінпоцетину дітям через недостатній клінічний досвід.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Незважаючи на те, що дані проведених експериментів не вказують на будь-яку клінічно значущу взаємодію з іншими лікарськими засобами, не виключена взаємодія з антигіпертензивними, анти аритмічними препаратами та антикоагулянтами ( гепарин і варфарин). Тому необхідно ретельно обстежувати пацієнтів, які приймають Вінпоцетин і будь-якийз вищенаведених препаратів.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці. Источник

Термін придатності- 5 років.

Copyright © 2015

To Top