ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГАЛСТЕНА(R)

(Galstena)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин жовтуватого відтінку із слабким специфічним запахом та легким присмаком;

 

склад: 100 мл містять Carduus D1 2 мл, Taraxacum D6 10 мл, Chelidonium D6 10 мл, Natrium sulfuricum D12 10 мл, Phosphorus D12 10 мл;

допоміжні речовини: етиловий спирт 43% за вагою.

 

Форма випуску. Краплі для перорального застосування.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів. АТС А05ВА.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Чинить спазмолітичну та протизапальну дію на гепатобіліарну систему. Має холеретичну, м'яку жовчогінну та гепатопротекторну дію. Сприяє нормалізації колоїдної стабільності жовчі, що є профілактикою каменеутворення.

Фармакокінетика. Проведення кінетичних спостережень за допомогою біодосліджень і маркерів неможливе через багатокомпонентний склад і мінімальну концентрацію діючих речовин. З цих же причин неможливо виявити метаболіти препарату.

 

Показання для застосування. Гострі та хронічні захворювання печінки та жовчовивідних шляхів. У комплексному лікуванні хронічного панкреатиту. Для гепатопротекції після антибіотикотерапії та інших гепатотоксичних впливів.

 

Спосіб застосування та дози.

Дорослі та підлітки: 10 крапель препарату в чистому вигляді або розведеного в 1 столовій ложці води,

діти 5 - 12 років: 5-7 крапель препарату розведеного в 1 столовій ложці води;

діти 1- 4 років: 2-4 краплі препарату розведеного в 1 столовій ложці води;

діти до 1 року: 1 крапля в 1 чайній ложці води або материнського молока.

Приймати тричі на день за 30 хвилин до або через годину після їжі.

 

Тривалість прийому: гепатит, гепатоз, цироз печінки - не менше 3 місяців. Хронічний холецистит, жовчнокам’яна хвороба, постхолецистектомічний синдром - 2-3 місяці. При необхідності курс можна повторити через 1 місяць. При дискінезіях жовчовивідних шляхів тривалість курсу лікування – 2-3 тижні. Для гепатопротекції після антибіотикотерапії та інших гепатотоксичних впливів залежно від важкості ураження печінки від 2 до 4 тижнів.

 

При гострих станах можливий прийом препарату кожні півгодини-годину дорослим та підліткам по 8-10 крапель, дітям 5-12 років по 3-5 крапель до покращання стану, але не більше 8 разів, після чого приймати тричі на день.

 

Для посилення ефективності рекомендується потримати препарат деякий час у роті перед проковтуванням.

 

Побічна дія. Невідома.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до однієї із складових частин.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. До цього часу не виявлена. Можливе одночасне застосування з іншими лікарськими засобами.

 

Передозування. До цього часу випадки передозування невідомі.

 

Особливості застосування. Інформація щодо будь-якого ризику для плоду та дитини від прийому препарату під час вагітності та лактації досі не зареєстрована.

 

Термін придатності. 5 років.

 

Умови зберігання. Зберігати при температурі не вище 25°С у захищеному від сонячного світла та сильних електромагнітних впливів місці, недоступному для дітей.

Оскільки Галстена(R) містить рослинні та інші натуральні компоненти, можливі незначні зміни смаку та запаху або невелике помутніння розчину. Це ніяким чином не впливає на ефективність препарату.