-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГАЛАВІТ

(Galavit)

 

Загальна характеристика:

хімічна назва: 5-аміно-1,2,3,4-тетрагідрофталазин-1,4-діона натрієва сіль;

основні фізико-хімічні властивості: супозиторії від білого до білого з жовтуватим відтінком кольору торпедоподібної форми;

склад:1 супозиторій містить Галавіту 0,1 г;

 допоміжні речовини: витепсол Н15, витепсол W35.

Форма випуску. Супозиторії ректальні.

Фармакотерапевтична група. Цитокіни та імуномодулятори.

Код АТС L03А Х 15**.

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Препарат має протизапальні та імуномоделюючі властивості. Його основна дія обумовлена здатністю діяти на функціонально-метаболічну активність макрофагів.

При запальних захворюваннях препарат зворотно на 6 – 8 годин інгібує надлишковий синтез фактора некрозу пухлин, інтерлейкіну-1, активних форм кисню гіперактивованими макрофагами, які визначають ступінь запальних реакцій, їх циклічність, а також вираженість інтоксикації. Нормалізація функціонального стану макрофагів приводить до зниження аутоагресії і відновлення функції Т-лімфоцитів.

Одночасно препарат стимулює мікробіцидну активність нейтрофільних гранулоцитів, підсилює фагоцитоз,має антиоксидантну та антидіарейну дію, стимулює синтез інтерферону альфа і гамма, регулює репарацію тканин, зменшує утворення рубців при загоюванні, підвищує неспецифічну резистентність організму до інфекційних захворювань.

Фармакодинамічні ефекти спостерігаються протягом 72 годин.

Фармакокінетика. Препарат швидко виводиться з організму, в основному нирками. Після ректального застосування період напіврозпаду становить 60 – 70 хвилин.

Показання для застосування. Як імуномодулятор у комплексній терапії таких захворювань:

- гострі та хронічні захворювання ШКТ ( виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, ураження печінки різної етіології, у тому числі гепатити В і С, гастроентерит);

- патогенетичне лікування гострих інфекційних хвороб (кишкові інфекції, гнійний менінгіт, сепсис, бешиха, пневмонії);

- захворювання урогенітального тракту (генітальний герпес, цитомегаловірусна інфекція, хламідіоз, мікоплазмоз, міома матки, аденома передміхурової залози);

- гнійно-септичні процеси у перед- та післяопераційному періоді та для профілактики інфекційних хірургічних ускладнень;

- хронічно рецидивуюча герпетична інфекція;

- хронічний рецидивуючий фурункульоз;

- хронічні запальні захворювання, які виникли на фоні вторинної імунологічної недостатності;

- імунокорекція та імунореабілітація при онкологічних захворюваннях: дисемінований рак молочної залози III стадії, рак легень III стадії (у складі комплексної хіміо- та променевої терапії).

 Спосіб застосування та дози.

 Супозиторії звільняють від контурної чарункової упаковки і потім вводять у пряму кишку. Перед цим рекомендовано випорожнити кишечник.

Доза та тривалість застосування препарату залежить від тяжкості та тривалості захворювання.

При інфекційних хворобах різної етіології (включаючи септичні стани, гепатити В і С, менінгіти) початкова доза для дорослих – 0,2 г. Потім переходять на введення препарату по 0,1 г 2 – 3 рази на добу до ліквідації симптомів інтоксикації та запалення, потім можливе продовження курсу терапії в дозі 0,1г 1 раз в 2 – 3 дні. Тривалість курсу залежить від стану пацієнта і може становити до 25 супозиторіїв.

При хворобах ШКТ (виразкова хвороба, неспецифічний виразковий коліт, хвороба Крона) та сечостатевої системи початкова доза для дорослих у гострий період становить 0,2 г 1 раз на добу, протягом 1 – 2 днів, потім переходять на введення препарату по 0,1 г 1 раз у 2 – 3 дні. Курс становить 15 – 25 супозиторіїв залежно від стану пацієнта.

При міомі матки призначають по 0,1 г на добу щоденно протягом 5 днів, надалі по 0,1 г 1 раз у 2 – 3 дні. Курс лікування 15 – 20 супозиторіїв.

При аденомі передміхурової залози препарат призначають щоденно по 0,1 г на добу протягом 5 днів, далі по 0,1 г 1 раз у 2 – 3 дні.

При гнійно-септичних процесах у перед- та післяопераційний період, а також для профілактики післяопераційних інфекційних ускладнень дорослим призначають перед або після операції по 0,1 г препарату один раз на добу протягом 5 днів, потім по 0,1 г через день 5 супозиторіїв, надалі по 0,1 г через 72 години; курс –15 супозиторіїв.

При хронічному рецидивуючому фурункульозі: дорослим у перші 5 днів по 0,1 г

1 раз на добу кожного дня, потім по 0,1 через день. Курс лікування – до 20 супозиторіїв.

При хронічній рецидивуючій герпетичній інфекції: дорослим у перші 10 днів по

0,1 г 1 раз на добу, потім по 0,1 г через день. Курс – до 25 супозиторіїв.

При хронічних запальних захворюваннях, які виникли на фоні імунодефіцитних станів, дорослим призначають по 0,1 г 1 раз у 3 дні або 0,1 г кожного дня протягом 5 днів, надалі 1 раз у 2 – 3 дні. Загальний курс – 20 супозиторіїв.

Для імунокорекції при онкологічних захворюваннях: рак молочної залози III стадії, рак легень III стадії (у комплексі з хіміо- та променевою терапією) для дорослих початкова доза 0,1 г через день – 5 супозиторіїв, потім по 0,1 г з інтервалом 72 години. Курс 20 – 30 супозиторіїв.

 Побічна дія. Побічних ефектів не виявлено.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, вагітність, лактація.

Передозування. До теперішнього часу про випадки передозування препарату Галавіт не повідомлялось.

Особливості застосування. Досвіду застосування для лікування дітей немає.

Взаємодія з лікарськими засобами. Не описана.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі від 5 до 12 градусів С. Термін придатності – 2 роки.