-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГАЛОПЕРИДОЛ

(Haloperidol)

 

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Haloperidolum;

4-(п-Хлорфеніл)-1-[3’-пара-фторбензоїл)-пропіл]-піперидинол-4, або 4-[4(п-хлорфеніл)-4-оксипіперидино]-4’-фторбутирофенон;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий, безбарвний або жовтуватий розчин;

склад: 1 мл розчину містить галоперидолу 5 мг;

допоміжні речовини: кислота молочна, пропілпарабен, метилпарабен, вода для ін’єкцій.

 

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

 

Фармакотерапевтична група. Психолітичні засоби. Код АТС: N05А D01.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Нейролептик групи похідних бутирофенону. Механізм антипсихотропної дії Галоперидолу зумовлений блокадою рецепторів допаміну в центральній нервовій системі. Справляє помірний седативний ефект. Діє як знеболювальний, жарознижувальний, протисудомний, протиблювотний та антигістамінний лікарський засіб. Не впливає на кровообіг, дихання, функцію печінки, гемопоез.

Фармакокінетика. При парентеральному введенні 92 % активної речовини зв’язується з білками плазми. Галоперидол метаболізується у печінці. Виводиться з організму із сечею, жовчю, піддається печінковій рециркуляції. Тривалість напіввиведення становить 13-40 год.

 

Показання для застосування. Психомоторне збудження при різних захворюваннях і станах. (маніакальна фаза психозів, деменція, олігофренія, психопатія, гостра і хронічна шизофренія,

алкоголізм); марення і галюцинації різного походження (при шизофренії, параноїдних станах, гострих психозах); хорея Гентингтона, збудження, агресивність, розлади поведінки у людей літнього віку та дітей; синдром Жиль де ла Туретта; заїкуватість, стійке блювання або гикавка.

 

Спосіб застосування та дози.

Доза препарату встановлюється індивідуально, залежно від віку, клінічної картини і поперередньої реакції хворого на інші нейролептики. При гострих психозах дорослим вводять 2-10 мг внутрішньом’язово. За необхідності зазначену дозу можна вводити повторно 1-2 рази, з інтервалом 30-40 хв, до отримання бажаного терапевтичного ефекту. Максимальна добова доза становить 40 мг.

 У випадку алкогольного психозу Галоперидол вводять внутрішньовенно, у дозі 5-10 мг. За необхідності здійснюють додаткову інфузію препарату у дозі 10-20 мг, зі швидкістю не більше 10 мг за хв.

Дітям старше 5 років (виключно для лікування психозів дитячого віку) – 0,1 мг на 1 кг маси тіла, 2-3 рази на добу. За необхідності початкову дозу поступово збільшують до отримання терапевтичного ефекту, а потім поступово знижують до мінімальної ефективної підтримуючої дози. Як нейролептичний засіб при тривалому застосуванні звичайно застосовують по 1-3 мг, 3 рази на добу, але не більше 3 разів на добу по 10-20 мг.

 

Побічна дія. Можливі сонливість (на початку терапії); акінезія, тремор, м’язовий гіпертонус та інші симптоми паркінсонізму (в процесі довготривалої терапії). Ці явища спонтанно зникають при зниженні дози препарату, після тимчасової перерви в лікуванні або призначення антипаркінсонічних засобів. При довготривалому застосуванні можливий розвиток пізньої дискінезії. У цьому випадку необхідно поступово знижувати дозу Галоперидолу і призначити хворому інший препарат.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, захворювання нервової системи, що виявляється пірамідними або екстрапірамідними порушеннями, депресія, коматозний стан, вагітність, період лактації, діти до 5 років.

 

Передозування. При передозуванні спостерігається ригідність м’язів, загальний або локальний тремор, сонливість, артеріальна гіпотензія, інколи – артеріальна гіпертензія; у дуже тяжких випадках – коматозний стан, пригнічення дихання, шок.

Лікування. Специфічний антидот відсутній. При пригніченні дихання необхідно застосовувати штучну вентиляцію легенів. Для покращання кровообігу внутрішньовенно вводять плазму або розчин альбуміну, а також норадреналін (адреналін у цих випадках застосовувати категорично забороняється!). Для зменшення екстрапірамідних симптомів потрібно парентеральне введення протипаркінсонічного засобу (бензтропіну мезилат).

 

Особливості застосування. Під час прийому Галоперидолу може понижуватися здатність

концентрувати увагу, що слід враховувати при управлінні транспортними засобами або при виконанні роботи, яка потребує особливої уваги.

Під час застосування Галоперидолу забороняється вживання алкоголю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні Галоперидолу з антигіпертензивними засобами, антидепресантами, морфіном і його похідними, барбітуратами можливо посилення дії цих лікарських засобів.

При одночасному застосуванні Галоперидолу з непрямими антикоагулянтами можливо послаблення дії останніх.

Умови та термін зберігання.

Зберігати в недоступному для дітей, захищеному від світла та місці при температурі від 8 0Сдо 25 0 С.

Термін придатності – 2 роки.