-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГАСТРИТОЛ "Др. Кляйн"

(GASTRITOL® "Dr. Klein")

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора коричнева рідина з типовим смаком;

склад: 100 мл препарату містять рідкі екстракти із трави перстачу гусячого (4-6:1) 35 мл, квіток ромашки лікарської (5-7:1) 20 мл, коренів солодки (4-6:1) 15 мл, коренів дягелю (3-5:1) 5 мл, трави кардобенедикта (5-8:1) 5 мл, трави полину гіркого (7-10:1) 5 мл, трави звіробою звичайного (5-7:1) 15 мл;

допоміжна речовина: етанол 40 об. %.

 

Форма випуску. Краплі для перорального застосування.

 

Фармакотерапевтична група. Інші антацидні противиразкові засоби, препарати для лікування метеоризму. Код АТС А02 Х.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Гастритол "Др. Кляйн" містить ряд активних речовин, які викликають місцевий ефект у шлунково-кишковому тракті і чинять центральну дію на секреторну і моторну функції шлунка. Potentilla anserinum (перстач гусячий) чинить спазмолітичну дію на мускулатуру шлунково-кишкового тракту. Корінь солодки містить гліциризинову кислоту, яка має сильну протизапальну дію і стимулює утворення грануляційної тканини, а також знижує тонус і моторику шлунково-кишкового тракту. Збільшується васкуляризація слизової оболонки шлунка. Ромашка лікарська чинить протизапальний, антиалергічний і регенеруючий ефекти. Хамазулен швидко і глибоко проникає в слизову оболонку. Активація гіпофіз-адреналової системи призводить до посиленого вивільнення кортикотропіну і кортизону. Протизапальну й антиалергічну дію мають також b-фарнезен та a-бісаболол. Carduus benedictus (кардобенедикт) містить гіркий глікозид кніцин, який так само, як і гіркі речовини, що містяться в дягелі, поліпшує абдомінальний кровообіг, тим самим прискорюючи загоювання виразки і ураження слизової оболонки шлунка. Гірка речовина полину гіркого підвищує моторику шлунка і поліпшує гастрокардіальні симптоми. Оскільки виразка є психосоматичним захворюванням, Hypericum perforatum (звіробій звичайний) впливає на психо-вегетативні розлади, як найважливіший ульцерогенний фактор. Hypericum perforatum діє як парасимпатолітичний засіб. Його ефективність трохи менша, ніж в атропіну, і він не проявляє побічних ефектів, сприяє зменшенню секреції шлункового соку.

Фармакокінетика.

Дані про фармакокінетичні властивості фіксованої комбінації зазначених активних

інгредієнтів відсутні. Відомі дані, які стосуються окремих лікарських компонентів. Проте

за системними фармакологічними ефектами, що спостерігаються після прийому препарату внутрішньо, можна судити про його всмоктування у шлунково-кишковому тракті.

Кумарини і фуранокумарини із коренів дягеля легко всмоктуються у шлунково-кишковому тракті.

Фармакокінетичні дослідження окремих головних інгредієнтів показали, що майже 80% активних речовин із коренів солодки метаболізуються у печінці.

α-Бісаболол, що міститься у квітках ромашки лікарської, резорбується тканинами як після прийому внутрішньо, так і після нанесення на шкіру. Виводиться він головним чином із сечею і лише в невеликій кількості – з дихальним повітрям. Що ж стосується трави звіробою звичайного, то існують фармакокінетичні дані для гіперицину і псевдогіперицину: після швидкої фази всмоктування рівноважна концентрація (steady state) цих лікарських речовин у крові досягається через 4 дні. Клінічно значущої кумуляції гіперицину не спостерігалося.

 

Показання для застосування. Функціональна диспепсія, метеоризм, гастрити, в тому числі хронічний гіперацидний гастрит, а також у складі комплексного лікування виразкової хвороби шлунка і дванадцятипалої кишки.

 

Спосіб застосування і дози. За відсутності інших призначень приймати по 20–30 крапель, розчинених у невеликій кількості води, 3 рази на день. Перед вживанням збовтувати.

 

Побічні дії. Дуже рідко. В осіб зі світлою і дуже світлочутливою шкірою можуть спостерігатися шкірні реакції за типом сонячного опіку (почервоніння). В окремих випадках можливі алергічні реакції при відомій гіперчутливості до будь-якого з інгредієнтів препарату.

 

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого з інгредієнтів препарату.

 

Передозування. Повідомлень про випадки передозування не надходило. Отже, відсутні і відповідні дані. При застосуванні препарату в діапазоні терапевтичних доз ризик передозування практично відсутній.

 

Особливості застосування. Препарат не слід приймати жінкам під час вагітності і в період лактації, а також дітям до 12 років через відсутність достатнього досвіду його застосування в подібних випадках.

Препарат містить 40 об. % алкоголю.

Застосування препарату в діапазоні терапевтичних доз не впливає на керування транспортними засобами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. В окремих випадках препарати, що містять Hypericum perforatum (звіробій звичайний), можуть знижувати ефективність інших лікарських засобів (наприклад, при призначенні протизгортальних засобів кумаринового ряду, циклоспорину, гормональних протизаплідних засобів або дигоксину). У разі одночасного призначення інших медикаментів слід проконсультуватися з лікарем.

Умови і термін зберігання. Зберігати при кімнатній температурі, у недоступному для дітей місці.

Термін придатності препарату - 3 роки.

Не застосовувати препарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.

 

Примітка. Утворення пластівців або помутніння, що спостерігається у препаратах, приготовлених на рослинній основі, не викликає негативних ефектів і не знижує ефективності цих препаратів. Щоб уникнути утворення пластівців або помутніння препарату флакон не слід зберігати в холодильнику.