-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування

ГАРБУЗА НАСІННЯ

(Cucurbitae Semen)

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Cucurbita pepo;

основні фізико-хімічні властивості: висушене без підігрівання насіння гарбуза звичайного (Cucurbita pepo L.), гарбуза великого (C. Maxima Duch.) та гарбуза мускатного

(C. moscata Duch.)

склад: 1 пачка містить гарбуза насіння 130 г.

 

Форма випуску. Насіння.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються при цестодозах. Код АТС Р02D Х03**.

 

Фармакологічні властивості. Гарбуза насіння містить жирну олію, до складу якої входять лінолева, олеїнова, пальмітинова та стеаринова кислоти, сітостерин, смолисті речовини, вітаміни групи В, аскорбінову кислоту, каротиноїди, органічні кислоти.

Гарбуза насіння виявляє протиглисну дію при інвазіях стьожковими глистами (свинячі, бичачі, карликові ціп´яки, лентець широкий та ін.).

Фармакокінетика. Не встановлена.

 

Показання для застосування. Гарбуза насіння застосовують, в основному, при поганій переносимості інших антигельмінтних препаратів для дегельмінтизації при носійстві різних стьожкових глистів.

 

Спосіб застосування та дози. Гарбуза насіння із збереженою внутрішньою сіро-зеленою оболонкою у кількості 300 г (для дорослих) розтирають невеликими порціями у ступці, останню порцію змивають 3 столовими ложками води. До розтертого насіння можна додати 100 г меду і перемішати. Приймають внутрішньо натщесерце всю суміш, лежачи у ліжку, невеликими порціями протягом 1 години; через 3-4 години приймають проносне, а через 30 хвилин ставлять клізму.

Дітям на денний прийом призначають: у віці від 3 до 4 років – 75 г, від 5 до 7 років – 100 г, від 8 до 10 років – 150 г, від 10 до 15 років – 200-250 г насіння.

 

Побічна дія. Не встановлена.

 

Протипоказання. Відсутні.

 

Передозування. Не спостерігалося.

 

Особливості застосування. Прийом їжі може бути тільки після дефекації, викликаної клізмою або проносним.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлена.

 

Умови та термін зберігання. Гарбуза насіння зберігають у сухому місці, при кімнатній (15-25 °С) температурі.

Термін придатності - 3 роки.