-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ГАСТРОМАКС

GASTROMAX

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: білі (можливі вкраплення), круглі з тисненням “GASTROMAX” на одному боці таблетки.

склад: 1 таблетка для жування містить: фамотидину 10 мг, карбонату кальцію 800 мг, гідроксиду магнію 165 мг;

допоміжні речовини: аспартам, манітол, цукроза, повідон, сахарин натрію, декстроза безводна, магнію стеарат, тальк очищений, ментол, масло перечної м’яти.

 

Форма випуску.

Таблетки для жування.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування пептичної виразки і гастро-езофагорефлюксної хвороби. Код АТС А02ВА03.

 

Фармакологічні властивості.

Гастромакс є комбінацією препаратів фамотидину для зниження кислотності та карбонату кальцію і гідроксиду магнію для нейтралізації кислотності.

Фармакодинаміка. Гастромакс, маючи подвійну формулу дії, зупиняє печію таким чином: антацид знижує підвищену кислотність шлункового соку, усуваючи небажані реакції (біль, печію), та Н2 блокатор ІІІ покоління, який пригнічує секрецію соляної кислоти, як базальної, так і стимульованої гістаміном, гастрином та ацетилхоліном, притому одночасно зі зниженням продукції соляної кислоти і підвищенням рН знижується і активність пепсину. Оптимальне співвідношення активних компонентів у складі препарату забезпечує зниження кислотності до нормального рівня.

Фармакокінетика. Фамотидин знижує секрецію гістаміну у Н2 рецепторах, при цьому концентрація кислоти та секреція шлункових ферментів зменшується. Клінічний ефект настає через одну годину. Тривалість впливу – приблизно 10 - 12 годин.

Гідроксид магнію та карбонат кальцію є нейтралізаторами шлункової кислотності.

 

Показання для застосування.

Застосовується:

 - для усунення симптомів, що викликані підвищеною кислотністю шлункового соку, такі як: печія, відчуття переповненості в епігастральній ділянці, метеоризм, нудота, кисла відрижка, а також після помилок у дієті, прийомі ліків;

 - при підвищеній кислотності шлункового соку (з печією чи без неї);

 - при невиразковій диспепсії.

 

Спосіб застосування та дози.

Дорослим та дітям, старшим 12 років: для послаблення симптомів розжувати 1 таблетку і проковтнути. Не вживати більше 2 жувальних таблеток протягом 24 годин.

 

Побічна дія.

Під час контрольованих клінічних випробувань при лікуванні фамотидином спостерігались побічні ефекти, такі як: головний біль, запаморочення, закріп, діарея.

Протипоказання.

Не рекомендується препарат пацієнтам, які страждають на ниркову недостатність через накопичення невеликої кількості адсорбованих іонів магнію, що може призвести до депресії, впливу на центральну нервову систему та інших симптомів гіпермагнезії. Не можна застосовувати препарат, якщо у пацієнта алергія на фамотидин та інші компоненти препарату для зниження кислотності.

Обережно слід застосовувати для лікування пацієнтів з порушеною функцією нирок. Не рекомендовано застосовувати під час вагітності та лактації.

 

Передозування.

На сьогодні не виявлено.

 

Особливості застосування.

В зв’язку з недостатнім досвідом використання препарату у дітей, не застосовувати дітям до 12 років.

Обережно призначати хворим з порушеннями функції нирок і печінки.

Перед початком лікування треба виключити виразкову хворобу дванадцатипалої кишки та шлунка.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Антацидний препарат, який складається з іонів кальцію та магнію, утворює комплекси з тетрациклінами, які значно знижують концентрацію антибіотика у крові. Таким чином, прийом антацидних препаратів та тетрацикліну повинен бути з перервою у 1 - 2 години. Супутнє вживання антацидних препаратів може змінити абсорбцію широкого діапазону ліків. Препарат може знизити рівень варфарину.

 

Умови та термін зберігання.

Зберігати при кімнатній температурі (15 - 25 °С) у захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності – 3 роки.

Препарат не можна використовувати після закінчення терміну придатності вказаного на упаковці.