-

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату.

Інформація для лікаря. ЕВКАЛІПТА НАСТОЙКА

(Tinctura Eucalypti)

 

Загальна характеристика:

основні фізико − хімічні властивості: прозора рідина зеленувато – бурого кольору зі специфічним запахом;

склад: листа евкаліпта – 200 г на 1 літр настойки;

допоміжні речовини: спирт етиловий 70%.

 

Форма випуску. Настойка.

 

Фармакологічна група. А01А D11. Засоби, рослинного походження, стимулюючі рецептори слизових оболонок шкіри та підшкірних тканин.

 

Фармакологічні властивості. Евкаліпта настойка має у своєму складі дубильні речовини, елагову кислоту, флавоноїди, смоли, віск, ефірну олію, до складу якої входять різні терпенові сполуки, особливо активні до грампозитивних, грамнегативних мікроорганізмів, пагубно діють на гриби та простійші. Евкаліпт подавляє ріст золотистого стафілококу, ешеріхій, туберкульозних мікобактерій, трихомонад, дизентиртерійної амеби. Основним компонентом ефірної олії є цинеолмоноциклічний терпен. Евкаліпта настойка має атисептичну, протизапальну і дезинфікуючу дію, яка обумовлена окислювальним ефектом цинеолмоноциклічного терпена і протизапальним впливом, пов’язаним практично з усіма фізіологічно активними речовинами, які входять до неї.

 

Фармакокінетика. Не визначалась.

 

Показання для застосування. Евкаліпта настойку призначають як протизапальний та антисептичний засіб при запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів та слизової оболонки порожнини рота.

В гінекології застосовують як протизапальний засіб.

 

Спосіб застосування та дози. Евкаліпта настойку приймають у вигляді полоскання та парових інгаляцій.

Для полоскання настойку розводять в кількості 10 – 15 крапель на стакан води кімнатної температури або злегка підігрітої. Полоскання проводять декілька разів на день протягом

5 хвилин (в залежності від характеру запального процесу слизової оболонки порожнини рота, його вираженості та досягнутого ефекту).

Для проведення парових інгаляцій готують розчин з розрахунку 1 чайна ложка настойки на стакан води підігрітої не до кипіння. Для проведення інгаляцій використовують спеціальні інгалятори. Тривалість курсу лікування при монотерапії або при комплексній терапії захворювання залежить від їх ефекту протягом 10 – 14 днів.

 В гінекології застосовують для спринцювання у кількості 10 – 15 крапель на стакан кімнатної або злегка підігрітої води.

 

Побічна дія. При підвищеній чутливості до препарату можуть виникнути алергічні реакції, іноді – контактний дерматит (в ділянці губ). При виражених реакціях прийом препарата відміняють.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату. Не рекомендується застосовувати для дітей віком до 5 років, вагітним та жінкам, які годують груддю.

 

Передозування. Не встановлено.

 

Взаємодія з лікарськими засобами. Не встановлена.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі не вище 30 0С, у недоступному для дітей місці.

Термін придатності 3 роки.