-

ІНСТРУКЦІЯ для медичного застосування препарату

ЕВКАЛІПТА НАСТОЙКА

(Tinctura Eucalypti)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зеленкувато-бурого кольору зі специфічним запахом;

склад: 1 флакон містить настойки листя евкаліпта (1:5) - 25 мл.

Допоміжна речовина: спирт етиловий 70%.

 

Форма випуску. Настойка.

 

Фармакологічна група. Антисептичні засоби. Код АТС R02 A A20.

 

Фармакологічні властивості. Евкаліпта настойка має у своєму складі дубильні речовини, елагову кислоту, флавоноїди, смоли, віск, ефірну олію, до складу якої входять різні терпенові сполуки, особливо активні до грампозитивних, грамнегативних мікроорганізмів, які пагубно впливають на гриби та найпростіші. Евкаліпт пригнічує ріст золотистого стафілококу, ешерихій, туберкульозних мікобактерій, трихомонад, дизентиртерійної амеби. Основним компонентом ефірної олії є цинеолмоноциклічний терпен. Евкаліпта настойка має атисептичну, протизапальну і дезінфікуючу дію, яка зумовлена окислювальним ефектом цинеолмоноциклічного терпена і протизапальним впливом, пов’язаним практично з усіма фізіологічно активними речовинами, які входять до її складу.

 

Фармакокінетика. Не визначалась.

 

Показання для застосування. Евкаліпта настойку застосовують при запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів і порожнини рота, а також при порушеннях сну та легких формах неврозів і неврастенічних розладів.

 

Спосіб застосування та дози. Евкаліпта настойку приймають внутрішньо, а також застосовують для полоскання та парових інгаляцій.

Дорослим рекомендується вживати внутрішньо по 15 - 30 крапель настойки 3 – 4 рази на день після їжі. Дітям старше 12 років з розрахунку 1 крапля на 1 рік життя 3 – 4 рази на день після їжі.

Для полоскання розводять 10–15 крапель настойки у 200 мл теплої кип’яченої води.

Парові інгаляції проводять за допомогою інгаляторів будь-якого типу, використовуючи евкаліпта настойку в нерозведеному стані або після попереднього розведення її водою (як для полоскання).

Тривалість застосування препарату залежить від досягнутого лікувального ефекту, що визначається лікарем.

 

Побічна дія. При підвищеній чутливості до препарату можуть виникнути алергічні реакції, іноді – контактний дерматит (в ділянці губ). При виражених реакціях застосування препарату припиняють.

 

Протипоказання. Евкаліпта настойка протипоказана при індивідуальній непереносимості препарату.

Оскільки до складу препарату входить етиловий спирт, настойку не рекомендується вживати внутрішньо дітям віком до 12 років і жінкам у періоди вагітності та годування груддю.

 

Передозування. Не встановлено.

 

Взаємодія з лікарськими засобами. Не встановлена.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в місці, недоступному для дітей, у щільно закупореній тарі, при температурі не вище 30°С. Оберігати препарат від прямого опромінення світлом ! При зберіганні допускається випадання осаду.

Термін придатності - 5 років.