-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЕБЕРСЕПТ

(EBERSEPT)

 

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: ketoсonazole; цис-1-ацетил-4-[4[[2-(2,4)-дихлорфеніл)-2- ( 1Н- імідазол-1-ілметил )-1,3-діоксолан-4-іл ]метокси] феніл] піперазин;

основні фізико-хімічні властивості: рідина рожевого кольору, зі специфічним запахом;

склад: 1 мл шампуню містить 20 мг кетоконазолу;

допоміжні речовини: натрію лаурилсульфат, діетаноламід жирної кокосової кислоти, імідосечовина, натрію лаурилсульфосукцинат, колаген гідролізований тваринний, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, еритрозин, ароматизатор, вода очищена.

 

Форма випуску. Шампунь.

 

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні препарати. Лікувальні шампуні.

Код АТС D 11AC30.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка.

Протигрибковий препарат для зовнішнього застосування, похідне імідазолдіоксолану. Виявляє фунгіцидну та фунгістатичну дію відносно таких дерматофітів, як Epidermophyton floccosum, Trichophyton spp., Microsporum spp. і дріжджових грибків: Candida spр., Pityrosporum ovale, (Malasseria futur). Активний відносно грампозитивних коків: Staphylococcus spp., Streptococcus spp.; чутливий до Aspergillus spp., Sporothrix schenkii, Mucor spp., Dermatiaceae spp. Механізм дії полягає в інгібуванні біосинтезу ергостеролу та зміні ліпідного складу мембрани клітини грибка. Препарат швидко зменшує лущення та свербіж, що пов’язані з лупою, себорейною екземою та висівкоподібним лишаєм.

Фармакокінетика.

При зовнішньому застосуванні кетоконазол у незначній мірі піддається системній абсорбції. При тривалому застосуванні препарату кетоконазол не визначається в крові.

 

 

Показання для застосування.

Лікування та профілактика грибкових уражень шкіри голови та тіла.

Пітиріаз (лупа) волосяного покриву шкіри голови;

висівкоподібний лишай;

себорейний дерматит (екзема).

 

Спосіб застосування та дози.

Лікувальний шампунь наносять на уражені ділянки на 3-5 хвилин, потім змивають теплою водою. Середній курс лікування становить 1-2 місяці.

Для лікування:

при лікуванні пітиріазу наносять на мокре волосся невелику кількість Еберсепту (5 мл) і втирають у волосисту частину шкіри голови. Застосовують 2 рази на тиждень, протягом 3-4 тижнів;

при лікуванні себорейного дерматиту (екземи) препарат застосовують 2 рази на тиждень, протягом 3-4 тижнів;

при лікуванні висівкоподібного лишаю лікувальний шампунь застосовують щодня, протягом 5 днів.

Для профілактики:

для профілактики пітиріазу та себорейного дерматиту (екземи) Еберсепт застосовують 1 раз на тиждень або 1 раз на 2 тижні;

для профілактики висівкоподібного лишаю лікувальний шампунь застосовують 1 раз на добу, протягом 3 днів перед початком літа.

 

Побічна дія.

Препарат звичайно добре переноситься.

Місцеві реакції: рідко - подразнення шкіри, свербіж, контактний дерматит, підвищена жирність або сухість волосся, в окремих випадках - зміна кольору волосся у пацієнтів із хімічно пошкодженим або сивим волоссям.

 

Протипоказання.

Препарат протипоказаний при алергії на будь-який з його компонентів.

 

Передозування.

Оскільки шампунь призначений тільки для зовнішнього застосування і при цьому кетоконазол практично не абсорбується в системний кровотік, розвиток симптомів передозування малоймовірний.

При випадковому прийомі шампуню внутрішньо призначені тільки підтримуючі заходи. Забороняється викликати блювоту та проводити промивання шлунка для запобігання аспірації.

 

 

 

Особливості застосування.

Слід уникати потрапляння препарату в очі. При потраплянні шампуню в очі необхідно промити їх водою.

При призначенні шампуню пацієнтам, які тривалий час приймали глюкокортикостероїдні препарати (гідрокортизон, преднізолон, мазипредон, тріамциналон, бетаметазон, флуметазон, флуоцинолон ацетонід, будезонід, мометазон, беклометазон, бетаметазон, клобетазол), слід продовжити лікування цими препаратами і відміняти їх поступово, протягом наступних 2-3 тижнів.

Застосування під час вагітності та лактації. Шампунь Еберсепт не абсорбується та не потрапляє в системний кровотік. Дозволено застосовувати в періоди вагітності та годування груддю.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.

Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами малоймовірна, оскільки шампунь Еберсепт не піддається системній абсорбції.

 

Умови та термін зберігання.

Зберігати при кімнатній температурі, в захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності – 3 роки.