-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

евкаліпта настойка

(tinctura Eucalypti)

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: еucalyptus viminalis;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина зелено-бурого кольору, із специфічним запахом;

склад: 1 флакон містить 20 мл настойки листя евкаліпта у спирті етиловому 70% (1 : 5).

 

Форма випуску. Настойка.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології.

Код АТС А01А D11.

 

Фармакологічні властивості. Листя евкаліпта лозиноподібного (Eucaliptus viminalis) містить ефірну олію (до складу якої входять цинеол, пінен, інші терпеноїдні феноальдегіди та тритерпеноїди), флавоноїди, дубильні речовини, елагову кислоту, смоли, віск.

Препарати евкаліпта виявляють антисептичну активність (обумовлену окислювальними властивостями терпенового компонента ефірної олії), сприяють швидкому загоюванню ран, мають протизапальну, болезаспокійливу, відхаркувальну дію та помірний седативний (заспокійливий) ефект.

 

Показання для застосування. Евкаліпта настойку застосовують при запаленні слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, носоглотки та ротової порожнини (трахеїти, ларингіти, фарингіти, гінгівіти, стоматити), при ушкодженнях шкіри (у тому числі при інфікованих ранах), а також при легких формах невротичних розладів (дратівливість, емоційна лабільність, порушення засинання та сну).

 

Спосіб застосування та дози. Евкаліпта настойку призначають внутрішньо та застосовують для полоскань, промивань і парових інгаляцій.

Дорослим і підліткам рекомендують вживати внутрішньо по 15 - 30 крапель настойки

3 - 4 рази на день після їжі. Дітям віком понад 12 років препарат призначають із розрахунку 1 крапля настойки на 1 рік життя.

Для полоскань та промивань розводять 10 - 15 крапель Евкаліпта настойки у 200 мл теплої перевареної води.

Парові інгаляції проводять за допомогою інгаляторів будь-якого типу, використовуючи Евкаліпта настойку нерозведеною або після попереднього розведення її водою (як для полоскань).

Кількість процедур і тривалість курсу лікування визначають індивідуально для кожного пацієнта з урахуванням характеру і ступеня тяжкості патологічного процесу, особливостей перебігу захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту та переносимості препарату.

 

Побічна дія. При індивідуальній підвищеній чутливості до препарату можливий розвиток місцевих алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж та набрякання шкіри), а також контактного дерматиту в ділянці губ.

 

Протипоказання. Евкаліпта настойка для внутрішнього застосування протипоказана при індивідуальній непереносимості біологічно активних речовин, що містяться в лікарській рослинній сировині, дітям віком до 12 років і жінкам у періоди вагітності та годування груддю.

 

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.

 

Особливості застосування.

Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати з потенційно небезпечними механічними пристроями.

У період лікування Евкаліпта настойкою (при внутрішньому застосуванні) пацієнту слід утримуватися від керування транспортними засобами та від виконання іншої роботи, яка потребує швидких психічних і рухових реакцій.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами невідома.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі  не вище 30°С.

Термін придатності – 5 років.