-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

Збір лікувально-профілактичний № 4

(Speciеs officinalis et prophylacticae № 4)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: суміш частинок різної форми сірувато-зеленого кольору, з включеннями оранжевого, жовтого, буроватого, білими. Запах слабий, ароматний. Смак гіркуватий, злегка в’яжучий;

 склад: ромашки квітки – 10%, нагідок квітки – 10%, глоду квітки – 10%, хмелю шишки – 5%, м’яти перцевої листя – 10%, подорожника великого листя – 10%, деревію трава – 5%, льону насіння – 40%.

Форма випуску. Збір.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему і метаболізм. Код АТС А16А Х10**.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Збір лікувально-профілактичний № 4 має виражені протизапальні, протимікробні, спазмолітичні властивості, позитивно впливає на секреторну та моторно-евакуаторну функцію шлунка на фоні їх порушень.

 

Показання для застосування. Профілактика та лікування (у складі комплексної терапії) гострих та хронічних гастритів зі збереженою і пониженою секрецією шлункового соку, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

 

Спосіб застосування та дози.

10 г (1 столову ложку) суміші вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) перевареної води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують повністю при кімнатній температурі, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Настій доводять перевареною водою до 200 мл. Дорослі і діти старше 14 років приймають настій у теплому вигляді по 1/2– 1/3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їди і четвертий раз перед сном. Діти віком 2–4 років приймають по 1 чайній ложці, а 4–8 років – по 2 чайні ложки, 8–12 – по 1 десертній ложці, 12 – 14 років – по 1 столовій ложці 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Курс лікування від 6 до 8 тижнів. При необхідності курс можна повторити після місячної перерви.

 

Побічна дія. Алергічні реакції.

 

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до речовин, які входять до складу лікарського засобу, дитячий вік до 2 років.

 

Передозування. Не описано.

 

 

Особливості застосування. Не рекомендується призначати вагітним, під час годування груддю. Приймають у теплому вигляді за 30 хвилин до їди.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалась.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С . Приготований настій – у холодильнику (2–8˚С), не більше 2 діб.

Термін придатності – 2 роки.