-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

Збір лікувально-профілактичний № 5

(Speciеs officinalis et prophylacticae № 5)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: суміш частинок різної форми сірувато-зеленого кольору, з білими і світло-коричневими включеннями, з ароматним запахом, гіркуватого смаку;

склад: глоду квітки – 40%, хмелю шишки – 10%, м’яти перцевої листя – 10%, деревію трава – 20%, валеріани кореневища з корінням – 20%.

 

Форма випуску. Збір.

 

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні засоби. Інші препарати, комбінації. Код АТС N05C M50**.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Збір лікувально-профілактичний № 5 має виражені спазмолітичні властивості, поліпшує метаболізм, помірно знижує артеріальний тиск, має м’яку психоседативну дію та нормалізує сон.

 

Показання для застосування. Профілактика та лікування нейроциркуляторної дистонії за кардіальним типом, та в комплексній терапії артеріальної гіпертензії.

 

Спосіб застосування та дози.

10 г (1 столову ложку) суміші вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) перевареної води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 5 хв. Охолоджують повністю при кімнатній температурі протягом 4 год, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Настій доводять перевареною водою до 200 мл. Дорослі і діти старше 12 років приймають настій у теплому вигляді по 1/2–1/3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їжі і четвертий раз перед сном. Діти віком 2–4 років приймають по 1 чайній ложці, а 4–8 років – по 2 чайні ложки, 8–12 – по 1 десертній ложці 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Курс лікування від 3 до 6 тижнів. При необхідності курс можна повторити без перерви.

 

Побічна дія. Алергічні реакції (висипання) при підвищеній індивідуальній чутливості, сонливість.

 

Протипоказання. Індивідуальна чутливість до речовин, які входять до складу лікарського засобу, дитячий вік до 2 років.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалась, але можливе посилення впливу седативних препаратів, транквілізаторів.

 

Передозування. Не описано. Можливі прояви гіперчутливості, що потребують прийому десенсибілізуючих засобів.

 

Особливості застосування. Приймають у теплому вигляді за 30 хвилин до їди. З обережністю застосовувати під час керування автотранспортом.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С . Приготований настій – у холодильнику (2–8˚С) не більше 2 діб.

Термін придатності – 2 роки.