-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ЗБІР ЗАСПОКІЙЛИВИЙ

(SPECIES SEDATIVAE)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: cуміш подрібнених до певного ступеня частин рослин з ароматним специфічним запахом, обумовленим вмістом Menthae piperitae herba, Melissae herba, Matricariae flos, Valerianae radix, до її складу входять частини листів, зелених або з фіолетовим відтінком, що мають після розминання запах ментолу, і частини чотиригранних стебел, часто з фіолетовим відтінком (Menthae piperitae herba); оранжево-жовті пелюстки й шматочки листів, у цяточку, що просвічуються (Hyperici herba); частини сіро-зелених листів з характерним лимонним запахом (Melissae herba); білуваті частини язикоподібних пелюстків (Matricariae flos); частини зелено-жовтих приквіток (Lupuli flos); частини сіро-коричневих коренів і кореневищ з характерним запахом (Valerianae radix).

склад: 20% трави м’яти перцевої (Menthae piperitae herba), 18% трави звіробою звичайного (Hyperici herba), 17% трави меліси (Melissae herba), 16 % шишок хмелю (Lupuli flos), 16 % квіток ромашки (Matricariae flos), 13% кореня валеріани (Valerianae radix).

 

Форма випуску. Збір.

 

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні препарати. Код АТС N05CM.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Заспокійливий збір виявляє седативну активність: зменшує збудливість центральної нервової системи, посилює дію снодійних; виявляє також спазмолітичні властивості.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

Показання для застосування. Нервове збудження, нервове виснаження, дратівливість, занепокоєння, безсоння, неврастенічний синдром, порушення з боку серцево-судинної системи та інші стани, які потребують призначення седативних засобів.

Порушення травлення, що виникають через вищевказані синдроми.

Спосіб застосування та дози.

1-2 фільтр-пакети заливають 250 мл окропу і настоюють 10 хв. Настій рекомендується приймати на ніч, за 30 хв - 1 год перед сном, безпосередньо після приготування. У разі потреби чай п’ють ввечері і перед сном. Дітям від 3 до 12 років доза встановлюється індивідуально залежно від маси тіла. Діти з масою тіла до 25 кг – 1/2 склянки (100 мл), приготовленої з одного пакетика, діти з масою до 40 кг - 1 склянка (200 мл), приготовлена з одного пакетика.

Про тривалість застосування збору проконсультуйтеся з лікарем.

 

Побічна дія. Можливі випадки алергійних шкірних реакцій (фотосенсибілізація).

 

Протипоказання. Препарат протипоказаний при алергії на будь-який з його компонентів. У зв’язку з тим, що препарат містить траву звіробою, не вживати після трансплантації органів та

 

 

 

ВІЛ-інфікованим особам, які приймають інгібітори протеази. Не рекомендується жінкам у період вагітності та годування груддю.

 

Передозування. Не спостерігалося.

 

Особливості застосування. У період лікування необхідно утримуватись від вживання алкогольних напоїв та уникати УФ-опромінювання (у т.ч. солярію, УФ-лампи, тривалого перебування на сонці).

 

Взаємодія з лікарськими засобами. Не встановлена.

 

Умови зберігання. Зберігати у сухому, недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25˚С, в оригінальній упаковці.

Термін придатності - 2 роки.