-
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЗВІРОБОЮ ТРАВА

(HYPERICI HERBA)

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Hypericum perforatum, Hypericum maculatum (quadrangulum);

основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: шматочки стебел, листя, квіток різної форми і недозрілих плодів, що проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм зеленувато-жовтого, сірувато-зеленого, зеленого, темно-зеленого, яскраво-жовтого або жовтого з чорними крапками, зеленувато-коричневого, іноді рожево-фіолетового кольору. Запах слабкий, своєрідний; смак гіркуватий, слегка в’яжучий;

порошок крупний: шматочки стебел, листя, квіток, недозрілих плодів зеленувато-жовтого, сірувато-зеленого, зеленого, темно-зеленого, іноді рожево-фіолетового кольору з яскраво-жовтими, жовтими, зеленувато-коричневими вкрапленнями, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм. Запах слабкий, своєрідний; смак гіркуватий, слегка в’яжучий;

склад: звіробою трава.

 

Форма випуску. Трава.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на систему травлення та метаболізм. Код АТС: А01А Д11.

 

Фармакологічні властивості. Трава звіробою містить речовини дубильні, флавоноїди (гіперозид, рутин, кверцитрин, мірицетин, лейкоантоціани), сапоніни, барвники (гіперицин, псевдогіперицин, гіперин, франгулаемодинантранол), олію ефірну, речовини смолисті, каротин, кислоту аскорбінову. Цей комплекс біологічно активних речовин має в’яжучу, протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірно впливає на жовчовиділення, збуджує шлункову секрецію і т. ін.

 

 Показання для застосування. Захворювання печінки і жовчовивідних шляхів (дискінезії жовчних шляхів, гепатити, холецистити); захворювання шлунково-кишкового тракту (гострі і хронічні коліти, проноси, метеоризм, гіпоацидний гастрит); запальні процеси ротової порожнини (гінгівіти, стоматити).

 

Спосіб застосування та дози.

10 г (1,5 столові ложки) трави вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хв. Проціджують, залишок віджимають до процідженого відвару. Об’єм відвару доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на день за 30 хв до їди. Діти за рекомендацією лікаря, залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/3 склянки 2-3 рази на день за 30 хв до їди. Зовнішньо використовують для полоскання ротової порожнини.

 

 2 фільтр-пакети вміщують в скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/2-1 склянці 3 рази на день за 30 хв до їди. Діти за рекомендацією лікаря, залежно від віку – 1/4-1/2 склянки 2-3 рази на день за 30 хв до їди. Зовнішньо використовують для полоскання ротової порожнини.

Тривалість курсу лікування визначає лікар з урахуванням характеру, ступеня тяжкості та особливостей перебігу захворювання, стабільності досягнутого терапевтичного ефекту і переносимості препарату.

 

Побічна дія. Підвищення артеріального тиску; алергічні реакції при підвищеній індивідуальній чутливості. При появі побічних реакцій припинити прийом препарату та звернутися до лікаря.

 

Протипоказання. Вагітність та період лактації, артеріальна гіпертензія.

 

Передозування. Повідомлень щодо передозування препарату не надходило.

 

Особливості застосування. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Невідома.

 

 Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготовану водну витяжку – у прохолодному (8-15°С) місці, не більше 2 діб.

Термін придатності - 3 роки.