-
ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЗБІР № 2 (СЕДАТИВНИЙ)

(SEDATIVAE SPECIES № 2)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: подрібнена сировина: суміш неоднорідних шматочків сіро-зеленого кольору з світло-жовтими, жовтими і сірувато-бурими включеннями, що проходять крізь сито з отворами діаметром 5 мм; запах ароматний;

порошок крупний: суміш неоднорідних шматочків сіро-зеленого кольору з світло-жовтими, жовтими і сірувато-бурими включеннями, що проходять крізь сито з отворами діаметром 2 мм; запах ароматний;

склад: 1 г збору містить: пустирника трави – 0,4 г, хмелю шишок – 0,2 г, м’яти перцевої листя – 0,15 г, валеріани кореневищ з коренями – 0,15 г, солодки коренів – 0,1 г.

 

Форма випуску. Збір.

 

Фармакотерапевтична група. Снодійні та седативні засоби. Код АТС N05C M50**.

 

Фармакологічні властивості. Компоненти збору містять алкалоїди, флавоноїди, сапоніни, речовини дубильні, олію ефірну, кислоти органічні, солі мінеральні, терпеноїди, кислоту ізовалеріанову та інші речовини. Цей комплекс біологічно активних сполук виявляє седативну дію, зменшує збудливість центральної нервової системи, має спазмолітичні властивості.

 

Показання для застосування. Безсоння; нейроциркуляторна дистонія, підвищена збудливість, неврастенія.

 

Спосіб застосування та дози.

10 г (2 столові ложки) збору вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Об’єм настою доводять кип’яченою водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 2 рази на день за 20-30 хв до їди. Діти, старше 3 років, залежно від віку, - від 1 десертної ложки до 1/4 склянки 2 рази на день за 20-30 хв до їди. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

2 фільтр-пакети вміщують у скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хв. Дорослі приймають у теплому вигляді по 1 склянці 2 рази на день за 20-30 хв до їди. Діти, старше 3 років, залежно від віку, - від 2 столових ложок до 1/2 склянки 2 рази на день за 20-30 хв до їди.

Курс лікування становить 2-4 тижні.

 

Побічна дія. Можливий розвиток алергічних реакцій (гіперемія, висипи, свербіж). При появі побічних реакцій припинити прийом препарату.

 

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість до препарату, діти до 3 років.

 

Передозування. При передозуванні може спостерігатися стомленість, сонливість, запаморочення, що потребує відміни препарату, а при вираженості цих ефектів - призначення кофеїну.

 

Особливості застосування. Вагітним і жінкам, які годують груддю, застосування препарату лише у випадку, коли, на думку лікаря, користь від застосування переважає потенційний ризик для плода/дитини. З обережністю застосовувати особам, які керують транспортом та механічними засобами.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Посилює дію снодійних препаратів; настій можна поєднувати з іншими заспокійливими та серцево-судинними засобами.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготовлений настій – у прохолодному (8-15 ºС) місці не більше 2 діб.

Термін придатності - 2 роки.