-
ІНСТРУКЦІЯ
для медичного застосування препарату

ЗВІРОБОЮ ТРАВА

(HERBA HYPERICI)

 

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Hypericum Perforatum/Quadrangulum;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки стебел, листя (сірувато-зеленого кольору), квіток (жовтого кольору) різної форми і недозрілих плодів. Запах слабкий, своєрідний;

склад: 1 пачка містить 50 г звіробою трави.

 

Форма випуску. Трава.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування в стоматології.

Код АТС А01А D11

 

Фармакологічні властивості. Препарати із трави звіробою виявляють в,яжучу, протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірно впливають на жовчовиділення, збуджують шлункову секрецію і т.ін.

 

Показання для застосування:

захворювання печінки і жовчовивідних шляхів (дискінезії жовчних шляхів, гепатити, застої жовчі в жовчному міхурі, холецистити);

захворювання шлунково-кишкового тракту (гострі і хронічні коліти, проноси, метеоризм, гіпоацидний гастрит;

запальні процеси в стоматологічній практиці (гінгівіти, стоматити).

 

Спосіб застосування та дози. 10 г трави (1,5 столової ложки) вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) перевареної води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 30 хвилин. Охолоджують при кімнатній температурі 10 хвилин, проціджують, залишок віджимають до процідженого відвару. Відвар доводять перевареною водою до 200 мл. Дорослі приймають у теплому вигляді, по 1/3 склянки 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Використовують також для полоскання порожнини рота. Дітям доза настою визначається відповідно віковій групи.

 

Побічна дія. Можливі алергічні реакції.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до речовин, що містяться в траві.

 

Передозування. Не виявлено.

Особливості застосування. Перед вживанням відвар рекомендується збовтувати.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалась.

 

Умови та термін зберігання. Траву звіробою зберігають у сухому, прохолодному (при температурі 8-150С, вологості 30-40%), захищеному від світла та недоступному для дітей місці приготовлений відвар – у прохолодному місці, не більше 2 діб. Термін придатності – 3 роки.