-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

ЗВІРОБОЮ ТРАВА

(Herba Hyperici)

Загальна характеристика.

міжнародна назва: ( Hypericum Perforatum)

основні фізико-хімічні властивості: колір стебла від зелено жовтого до сіро-зеленого, іноді рожево-фіолетового, листя від сірувато-зеленого до темно-зеленого; пелюсток – яскраво-жовтий або жовтий з чорними вкрапленнями, добре помітними під лупою; плодів – зелено-коричневий. Запах слабкий своєрідний. Смак гіркуватий, злегка в’яжучий.

склад: 1 пачка містить 50 г звіробою трави.

 

Форма випуску. Трава.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему та метаболізм. Код АТС А01АD11.

 

Фармакологічні властивості. Звіробою трава (Hypericum perforatum L.) і плямистого (H/maculatum Grants) містить флавонові сполуки, ефірну олію (до складу якої входять терпени, сесквітерпени, складні ефіри ізовалеріанової кислоти) барвні, дубильні речовини, каротин, цериловий спирт, холін, сліди алкалоїдів. Має в’яжучу, протизапальну та деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірно впливає на жовчовиділення, збуджує шлункову секрецію.

Фармакокінетика. Не вивчалась.

 

Показання для застосування. Призначають як в’яжучий та антисептичний засіб при колітах, проносах, а також при запальних процесах у стоматологічній практиці.

 

Спосіб застосування та дози. Для приготування відвару 10 г (1,5 столових ложки) трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) гарячої кип’яченої води, закривають кришкою нагрівають у киплячій воді (водяній бані) 30 хвилин, охолоджують протягом 10 хвилин при кімнатній температурі, проціджують, віджимають. Об’єм одержаного відвару доводять кип’яченою водою до 200 мл.

Відвар приймають внутрішньо дорослі по 1/3 склянки 3 рази на добу за 30 хвилин до їжі, до досягнення стабільного лікувального ефекту.

Використовують також для полоскання порожнини рота у дорослих при гінгвітах, стоматитах (профілактики та лікування).

 

Побічна дія. Рідко може бути індивідуальна підвищена чутливість (свербіж).

 

Протипоказання. Індивідуальна підвищена чутливість.

 

Передозування. Не встановлено.

 

 

2

Особливості застосування. Перед вживанням відвар приготовлений із трави звіробою рекомендується збовтувати.

При застосуванні дітьми та жінками у період вагітності та лактації, препарат приймають за призначенням лікаря.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не виявлена.

 

Умови та термін зберігання. Траву зберігають у сухому, недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при кімнатній (15-25°С) температурі.

Термін придатності 3 роки.

Приготовлений відвар зберігають у прохолодному місці не більше 2-х діб.