-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЗВІРОБОЮ ТРАВА

(HYPERICI HERBA)

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Нурегісum perforatum;

основні фізико-хімічні властивості: шматочки стебел, листя (сірувато-зеленого кольору), квіток (жовтого кольоу) різної форми і недозрілих плодів, які проходять крізь сито з отворами діаметром 7 мм. Запах слабкий, своєрідний.

склад: звіробою трава.

Форма випуску. Трава.

Фармакотерапевтична група. В'яжучі засоби. Код АТС А01А D11.

Фармакологічні властивості. Трава звіробою містить речовини дубільні (10-12%), флавоноїди (гіперозид, рутин, кверцитин, мірецетин, лейкоантоціани), сапоніни, барвники (гіперицин – 0,1-0,4 %, псевдогіперицин, гіперин, франгулаемодинантранол), олію ефірну (0,2-0,3 %), речовини смолисті (17 %), каротин, кислоту аскорбінову і виявляє в’яжучу, протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірно впливає на жовчовиділення, збуджує шлункову секрецію і т.ін.

Фармакокінетиика не вивчалась, в зв’язку з тим, що лікарські засоби рослинного походження мають різні біологічно активні речовини.

 

Показання для застосування.

Захворювання печінки і жовчовивідних шляхів (дискінезії жовчних шляхів, гепатити, застої жовчі в жовчному міхурі, холецистити);

захворювання шлунково-кишкового тракту (гострі і хронічні коліти, проноси, метеоризм, гіпоацидний гастрит);

запальні процеси ротової порожнини (гінгівіти, стоматити).

 

Спосіб застосування та дози.

10 г (1,5 столові ложки) трави кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип’яченої води кімнатної температури, закривають кришкою і нагрівають на киплячій водяній бані 30 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 10 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого відвару. Відвар доводять кип’яченою водою до 200 мл.

Внутрішньо дорослі приймають у теплому вигляді по 1/3 склянки 3 рази на добу за 30 хв до їди. Діти залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/3 склянки 2-3 рази на добу за 30 хв до їди.

Зовнішньо препарат застосовують для полоскання ротової порожнини.

Перед застосуванням відвар рекомендується збовтувати.

2 фільтр-пакети поміщують в скляний або емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають і настоюють 15 хвилин. Приймають внутрішньо у теплому вигляді по ½ - 1 склянці 3 рази на день за 30 хвилин до прийому їжі.

 

 

Побічна дія. Підвищення артеріального тиску. Алергічні реакції при підвищеній індивідуальній чутливості.

 

Протипоказання. Хворим на гіпертонічну хворобу бажано призначати тільки в складі зборів. Індивідуальна непереносимість до речови, які містяться в лікарському засобі.

 

Особливості застосування. Внутрішньо приймають у теплому вигляді за 30 хв до їди.

 

Передозування. Не спостерігалося.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.

 

Умови та термін зберігання. Траву зберігають у сухому, захищеному від світла (кімнатна температура 15-25°С) та недоступному для дітей місці. Приготовлений відвар – у прохолодному місці не більше 2-х діб. Термін придатності – 3 роки.