-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЗАСПОКІЙЛИВИЙ ЗБІР

(Species Sedativae)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: суміш неоднорідних частинок сірувато-зеленого кольору із світло-жовтим, жовтими і сірувато-бурими включеннями з ароматним запахом і гірким смаком;

склад: 33,3 г листя м’яти перцевої, 33,3 г листя трилисника водяного, 16,7 г кореневищ з коренями валеріани, 16,7 г шишок хмелю.

 

Форма випуску. Збір.

 

Фармакотерапевтична група. Заспокійливий засіб. Код АТС N05C M50.

Фармакологічні властивості. Збір виявляє седативну активність: зменшує збудливість центральної нервової системи, посилює дію снодійних; виявляє також спазмолітичні властивості.

Показання для застосування. Нервове збудження, безсоння, неврози серцево-судинної системи та інші стани, які потребують призначення седативних засобів.

 

Спосіб застосування та дози. 2 столові ложки вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл кип’яченої води, нагрівають на водяній бані 15 хвилин, потім настоюють при кімнатній температурі 45 хвилин і проціджують. Сировину, що залишилася, віджимають, і одержаний об’єм настою доводять кип’яченою водою до початкового об’єму 200 мл. Настій приймають внутрішньо у теплому вигляді по 1/2 склянки за 20-30 хвилин до їди, 2 рази в день. Курс лікування становить 2-4 тижні.

 

Побічна дія. Можуть бути стомленість, сонливість, запаморочення, що потребує відміни препарату, а при виразливості цих ефектів - призначення кофеїну.

 

 

Протипоказання. Препарат протипоказаний у разі алергії на один з його компонентів.

 

Передозування. Не виявлено.

 

Особливості застосування. Настій можна поєднувати з іншими заспокійливими і серцево-судинними засобами. Досвід застосування дітям невідомий.

 

 

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не встановлена.

 

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі (15-25°С).

 

Термін придатності - 2 роки.