-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ІЗОПРИНОЗИН

(ISOPRINOSINE(R))

 

Загальна характеристика:

міжнародна назви: inosine pranobex;

основні фізико-хімічні властивості: довгасті таблетки білого кольору без запаху або із слабким запахом аміну, з лінією розподілу на одному боці;

склад: 1 таблетка містить 500 мг інозиплексу (інозину пранобексу);

допоміжні речовини: магнію стеарат, полівідон, крохмаль, маніт.

 

Форма випуску. Таблетки.

 

Фармакотерапевтична група. Противірусні препарати для системного застосування.

Код АТС J05A X05.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. Ізопринозин – противіруcний засіб з імуномоделюючими властивостями. Діє на імунну систему та клітинну імунну відповідь, підвищує власні захисні сили організму проти вірусних інфекцій та разом з тим пригнічує розмноження вірусів.

Фармакокінетика. Після прийому препарату внутрішньо у дозі 1,5 г максимальна концентрація інозиплексу в плазмі крові досягається через 1 год і становить 600 мкг/мл. В організмі інозиплекс метаболізується з утворенням сечової кислоти. Період напіввиведення – 50 хв. Період напіввиведення другої складової комплексу становить 3 - 4 год. Виводиться нирками у вигляді метаболітів.

 

Показання для застосування. Вірусні інфекції у пацієнтів з нормальним імунним статусом і при імунодефіцитних станах, у тому числі захворювання, спричинені вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, Varicella zoster (включаючи вітряну віспу), вірусами кору, паротиту, цитомегаловірусом, вірусом Епштейна-Барра; вірусний бронхіт; гострі та хронічні вірусні гепатити В і С; захворювання, спричинені вірусом папіломи людини; підгострий склерозуючий паненцефаліт; хронічні інфекційні захворювання сечовидільної і дихальної систем; стресові ситуації; період реконвалесценції у післяопераційних хворих і людей, які перенесли тяжкі захворювання; імунодефіцитні стани; похилий вік; проведення променевої терапії.

 

Спосіб застосування та дози. Препарат призначають внутрішньо Добова доза для дорослих становить 50 мг/кг у 3 - 4 прийоми; для дітей – 50 - 100 мг/кг у 3 - 4 прийоми. Курс лікування 5 - 10 днів, у тяжких випадках – до 15 днів, можливе тривале застосування.

При захворюваннях, спричинених вірусами Herpes simplex типів 1 і 2, лікування триває до зникнення симптомів захворювання і ще 2 дні.

При підгострому склерозуючому паненцефаліті добова доза для дорослих і дітей становить 50 - 100 мг/кг у 6 прийомів.

При гострому вірусному енцефаліті добова доза для дорослих і дітей становить 50 - 100 мг/кг у 4 - 6 прийомів протягом 7 - 10 днів. Потім настає перерва - 8 днів, далі проводять повторний курс 7 - 10 днів. За необхідності дози і тривалість безперервного курсу можуть бути збільшені, але слід додержуватися 8-денної перерви після 7 - 10 днів лікування.

При гострокінцевій кондиломі (в комплексній терапії з СО2 лазером) – 50 мг/кг у 3 прийоми протягом 5 днів, далі з трикратним повторенням вказаного курсу з інтервалами в 1 місяць.

 

Побічна дія. Єдиною побічною дією, що виникає найчастіше, є підвищення рівня сечової кислоти у сироватці крові та сечі, який нормалізується ще в процесі лікування або через декілька днів після закінчення лікування.

Поодинокі побічні явища.

З боку нервової системи і органів чуття: запаморочення, слабкість, головний біль.

З боку органів шлунково-кишкового тракту: на початку лікування диспепсичні явища, зрідка – підвищення активності печінкових трансаміназ.

У виняткових випадках виникає біль у суглобах.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату. Подагра, сечокам’яна хвороба, ниркова недостатність, порушення серцевого ритму, вагітність, період лактації.

 

Передозування. Невідоме.

 

Особливості застосування. Під дією Ізопринозину рівень сечової кислоти у сироватці може підвищуватися. Тому препарат необхідно застосовувати з особливою обережністю хворим, які страждають на подагру, гіперурикемію, уролітіаз, а також при зниженій функції нирок. При безперервному лікуванні більше двох тижнів необхідно здійснювати контроль рівня сечової кислоти у сироватці; при застосуванні понад 3 тижні доцільно щомісяця перевіряти найважливіші параметри функції печінки та нирок (трансамінази, креатинін) та рівня сечової кислоти. Причиною підвищення рівня сечової кислоти є інозиплекс (інозину пранобекс), який в організмі перетворюється на сечову кислоту.

При тривалому застосуванні препарату рекомендовано періодично контролювати рівень сечової кислоти у сироватці крові та сечі, функції печінки та нирок, проводити аналіз крові.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не слід приймати препарат одночасно з імунодепресантами при їх систематичному застосуванні.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці, при кімнатній температурі (нижче 25°С). Термін придатності – 5 років.