-

ІНСТРУКЦІЯ  для медичного застосування препарату  ІБУПРОФЕН  (Ibuprofen)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Ibuprofen; (RS)-(4-ізобутилфеніл)пропіонова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкриті оболонкою, рожевого кольору,

з двоопуклою поверхнею. На поперечному розрізі видно два шари;

склад: 1 таблетка містить ібупрофену - 0,2 г;

допоміжні речовини: крохмаль картопляний або кукурудзяний, твін-80, магнію

стеарат, полівінілпіролідон низькомолекулярний медичний або - колідон 25,

гіпромелоза, титану двоокис, тальк, поліетиленгліколь-6000, барвник (кислотний

червоний 2С).

Форма випуску. Таблетки, вкриті оболонкою.

Фармакотерапевтична група. Нестероїдні протизапальні та протиревматичні засоби. Код АТС М01А Е01.

Фармакологічні властивості. Препарат відноситься до нестероїдних протизапальних засобів. Має протизапальну, аналгетичну та помірну жарознижувальну активність. Ключовою ланкою в механізмі специфічної дії ібупрофену є гальмування біосинтезу простагландинів у тканинах. Не викликає подразнення слизової оболонки шлунка.

Фармакокінетика. Після прийому внутрішньо приблизно 80% ібупрофену абсорбується у кишечнику. Максимальна концентрація у плазмі крові досягається через 45-120 хв. У дітей максимальна концентрація в крові досягається через 2-4 год. а гіпотермічний ефект розвивається через 1 год після прийому. Одночасний прийом їжі уповільнює абсорбцію, але не впливає на її об'єм. Через 6 год вміст препарату в крові помітно зменшується, а до 24 год - практично не визначається. Період біологічного напіввиведення становить 2-4 год. На 90-99 % зв'язується з білками плазми крові. Препарат біотрансформується в печінці шляхом окислення ізобутильної частини його молекули. Екскретується з сечею 50- 60 % у вигляді метаболітів і близько 10 % - у незміненому вигляді. Незначна його кількість виділяється з калом.

Показання до застосування. Ібупрофен призначають для лікування ревматоїдного артриту, особливо у початкових фазах запалення без істотних органічних змін суглобів, при деформуючому остеоартрозі, анкілозуючому спондиліті, різних формах суглобних та позасуглобних ревматоїдних захворювань, а також для купірування больового синдрому при невралгії, міалгії.

Спосіб застосування та дози. Дозування препарату та тривалість застосування залежать від характеру захворювання, інтенсивності больового синдрому та індивідуальної

чутливості пацієнта до ібупрофену.

Рекомендовані дози: ібупрофен призначають дорослим та дітям старше 12 років по 0,2 г 3-

4 рази на добу. Для більш швидкого досягнення ефекту доза може бути збільшена до 0,4 г

З рази на добу. Після отримання терапевтичного ефекту добову дозу препарату зменшують

до 0,6-0,8 г.

Першу денну дозу приймають вранці до їжі, запиваючи чаєм, а решту доз приймають

протягом дня після їжі (поступове всмоктування).

Побічна дія. Препарат, як правило, добре переноситься. В окремих випадках можливі

печія, нудота, блювання, метеоризм, алергічні реакції шкіри.

При виражених побічних явищах дозу препарату зменшують або припиняють його прийом.

Протипоказання. Ібупрофен протипоказаний при загостреннях виразкової хвороби шлунка та 12-палої кишки, виразковому коліті, підвищеній індивідуальній чутливості, при захворюванні зорового нерва. Дитячий вік до 12 років.

Передозування. Ознаками передозування можуть бути такі прояви як: біль у шлунку, нудота, блювання, пронос. При передозуванні ібупрофеном необхідно промити шлунок, призначити пацієнту сорбенти та симптоматичне лікування.

Особливості застосування. З обережністю призначають при захворюваннях печінки та нирок, хронічній серцевій недостатності, при наявності в анамнезі шлунково- кишкових кровотеч та захворювань травної системи. В процесі лікування необхідний систематичний контроль функції печінки та нирок, клітинного складу периферичної крові. Не рекомендується застосовувати в період вагітності та годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не призначають одночасно з ацетилсаліциловою кислотою або іншими НПЗЗ, антикоагулянтами та гормональними протизаплідними засобами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці.

Термін придатності - 3 роки.