-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ІДЕОС

(IDEOS)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: квадратні таблетки біло - сірого кольору;

склад: 1 таблетка містить кальцію карбонат 1250 мг, що відповідає 500 мг елементарного кальцію, холекальциферолу (вітамін D3) 400 МО (10 мкг) ;

допоміжні речовини: ксилітол, сорбітол, полівінілпірролідон, магнію стеарат, лимонний ароматизатор.

Форма випуску. Таблетки жувальні.

Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну Д та його аналоги. Комбінації.

Код АТС А11СС20.

Фармакологічні властивості. Ідеос активно впливає на обмін кальцію та фосфору в організмі. Поповнює недостатнє надходження вітаміну D3 та кальцію з їжею. Вітамін D3 підвищує всмоктування кальцію в шлунково-кишковому тракті та його зв’язування у кістковій тканині, регулює обмін кальцію та фосфору в організмі. Кальцій бере участь у формуванні кісткової тканини, мінералізації зубів, процесах згортання крові, регулюванні процесів нервової провідності та м`язових скорочень, підтримання стабільності нервової діяльності.

Фармакокінетика. Фармакокінетика зумовлена взаємодією компонентів препарату. Вітамін Д всмоктується у тонкому кишечнику. Кальцій всмоктується в іонізованій формі у проксимальному відділі кишечнику за допомогою активного, Д-вітамін залежного транспортного механізму. Вітамін D3 для того, щоб стати активним підлягає подвійному гідроксилюванню: первинне у печінці з 25- гідроксихолекальциферолу (кальциферолу), а потім у ниркових канальцях з утворенням 1,125 дигідрокси-вітаміну ДЗ (кальцитріола), який є активним метаболітом.

Показання для застосування.

- Поповнення дефіциту вітаміну D3 та кальцію у пацієнтів з дефіцитом або ризиком дефіциту вітаміну D3 та кальцію;

- лікування або профілактика остеопорозу;

профілактика ускладнень остеопорозу (в т. ч. переломів шийки стегнової кістки, переломів кісток передпліччя );

як доповнення до будь- якої специфічної терапії остеопорозу;

профілактика остеопорозу у взаємодії із замісною гормональною терапією.

 

Спосіб застосування та дози.

Препарат приймається перорально незалежно від прийому їжи. Таблетки слід розсмоктувати або розжовувати. При застосуванні в комплексі із замінною гормональною терапією достатньо 1 таблетки на добу. Тривалість курсу лікування та кількість курсів на рік визначає лікар.

ТІЛЬКИ ДЛЯ ДОРОСЛИХ.

Побічна дія.

Інколи у деяких пацієнтів в більшою або меншою мірою можливі небажані ефекти: запор або понос, здуття живота, біль у ділянці епігастрію, нудота, дуже рідко гіперкальцемія, як результат довготривалого лікування із використанням високих доз.

Протипоказання.

Підвищена чутливість до вітаміну D та інших компонентів препарату; перевищення допустимого рівня кальцію в крові (гіперкальцемія); підвищене виділення кальцію з сечею (гіперкальциурія); осідання кальцієвих каменів у нирках ( у “лежачих” хворих з підвищеним вмістом кальцію в крові чи /або в сечі лікування можна здійснювати лише після того, як хворий вийде з “лежачого” стану) ; декальцинуючі пухлини, такі як мієлома, кісткові метастази, саркоїдоз.

Передозування.

При передозуванні Ідеосу можуть з’явитися такі симптоми: нудота, блювання, спрага, запор. Лікування: припинити насичення вітаміном D3 та кальцієм, провести регідратацію. Хронічне передозування вітаміном D3 може провокувати судинну та тканинну кальцифікацію через гіперкальцеємію.

 

Особливості застосування. У пацієнтів з м'якою та помірною нирковою недостатністю (виявляється у людей похилого віку) або незначною гіперкальціурією необхідно періодично контролювати виведення кальцію з сечею та рівень кальцію у плазмі. Крім того необхідно контролювати виділення кальцію з сечею у пацієнтів, які мають в анамнезі камені у нирках, з метою виключення гіперкальціурії. Застосовувати з обережністю у хворих, які приймають препарати дигіталісу. Не застосовувати одночасно з вітамінними комплексами, які містять кальцій та вітамін D3.

При неконтрольованому прийомі препарату у дітей можливий розвиток гіпервітамінозу вітаміну D, що може призвести до порушення фосфорно- кальцієвого обміну та порушення процесу росту дитини. Без крайньої необхідності дітям до 12 років препарат не приймати.

ІДЕОС можна застосовувати під час вагітності та лактації. Оскільки вагітним не можна приймати більше 600 МО вітаміну D і 1500 мг кальцію на добу, то доза цього препарату для вагітних повинна бути не більше 1 таблетки на добу. Вітамін D та його метаболіти проникають у материнське молоко.

Взаємодія з лікарськими засобами. Кальцій може посилювати абсорбцію препаратів тетрациклінового ряду, тому Ідеос треба приймати за 3 години до або після прийому вищевказаних препаратів. Для запобігання зниженню всмоктування бісфосфонатів або фториду натрію рекомендується приймати Ідеос не раніш як за 2 години після їх прийому. Активність вітаміну D3 може понизитися при одночасному застосуванні фенітоїну або барбітуратів. При одночасному лікуванні серцевими глікозидами необхідний контроль ЕКГ та клінічного стану хворого, тому що препарати кальцію можуть потенціювати терапевтичні та токсичні ефекти серцевих глікозидів. Кортикостероїди зменшують всмоктування кальцію, тому лікування кортикостероїдами може потребувати збільшення дози Ідеос. Одночасне лікування препаратами холестираміну або проносними засобами на основі мінеральної або рослинної олії може знижувати всмоктування вітаміну D. При одночасному застосуванні діуретиків тіазидного ряду збільшується ризик виникнення гіперкальціємії, тому що вони збільшують реабсорбцію кальцію. Навпаки, фуросемід та інші петльові діуретики збільшують виведення кальцію нирками.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому місці, при кімнатній температурі.

Термін придатності - 3 роки. Не вживати після закінчення терміну, зазначеного на упаковці.