ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ІЗОСОРБІДУ ДИНІТРАТ

(ISOSORBIDI DINITRAS)

Загальна характеристика:

хімічна назва: 1.4.3.6 – діангідро-D-глюкітолу - 2.5- динітрату – С6Н8N2O8;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина;

 склад:

1 доза лікарського засобу містить у середньому 1,25 мг ізосорбіду динітрату;

допоміжні речовини: поліетиленоксид 400, спирт етиловий, хладон 12.

 

Форма випуску. Аерозоль для інгаляцій, дозований.

 

Фармакотерапевтична група. Периферичні вазодилататори, органічні нітрати.

АСТ С01D A 08.

 

Фармакологічні властивості. Має виражену антиангінальну дію, що пов’язана із зменшенням потреби міокарда у кисні за рахунок зменшення перед- та постнавантаження на серце, а також із безпосереднім коронаророзширювальним ефектом. Сприяє перерозподілу коронарного кровотоку переважно для ділянок із зниженим кровопостачанням.

Фармакокінетика. При розбризкуванні у ротовій порожнині швидко всмоктується, і протягом 5-6 хвилин концентрація Ізосорбіду динітрату у крові досягає максимального рівня.

 

Показання для застосування. Купірування та профілактика нападів стенокардії; гострий інфаркт міокарда та гостра лівошлуночкова недостатність (як засіб швидкої допомоги); профілактика та купірування коронароспазму при інвазивних дослідженнях коронарних судин; для підвищення толерантності до ішемії при проведенні черезшкірної транслюмінальної коронароангіопластики.

 

Спосіб застосування та дози.

Перед застосуванням Ізосорбіду динітрату з балона зняти запобіжний ковпачок і на шток клапана надіти розпилювач, потім натиснути декілька разів на розпилювач до появи перших краплин розчину. Після цього аерозоль готовий до застосування. Якщо аерозоль не використовувався більше одного дня,

необхідно провести пробний натиск на розпилювач, щоб переконатись у гомогенності та повноцінності наступної дози.

 Для профілактики та купірування нападів стенокардії, при гострому інфаркті міокарда та гострій серцевій недостатності 1-3 дози розпиляють у ротовій порожнині або під язик на фоні затримки дихання з інтервалом близько 30 секунд. Якщо через 5 хвилин не настає покращання, уприскування можна повторити за умови постійного контролю артеріального тиску та частоти серцевих скорочень. Для профілактики коронарного спазму у випадку катетеризації слід застосовувати 1-2 дози препарату безпосередньо перед процедурою.

 

Побічна дія. Головний біль (на початку лікування), гіпотензія, ортостатичні реакції, тахікардія, запаморочення, загальмованість і відчуття слабкості, іноді - нудота, минуча гіперемія шкіри, шкірноалергічна реакція, в окремих випадках – ексфоліативний дерматит. Можлива поява відчуття легкої печії язика.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до нітратів; гостра судинна недостатність (шок, колапс); виражена артеріальна гіпотонія (систолічний тиск нижче 90 мм рт. ст., діастолічний тиск нижче 60 мм рт. ст), гіпертрофічна обструктивна кардіоміопатія; констриктивний перикардит і тампонада перикарда; кардіогенний шок (якщо неможлива корекція кінцевого діастолічного тиску лівого шлуночка за допомогою внутрішньоаортальної контрапульсації або введення препаратів із позитивною іонотропною дією); гострий інфаркт міокарда з низьким тиском наповнення; токсичний набряк легенів; геморагічний інсульт; черепномозкова травма; закритокутова глаукома.

Протипоказане одночасне призначення із сілденофілом (віагрою).

 

Передозування. Основні симптоми передозування – зниження артеріального тиску, колапс, головний біль, тахікардія. Введення великих доз може спричинити минуче утворення метгемоглобіну, ціаноз і тахіпное. Рекомендується введення вазопресорних агентів (допаміна та адренергічних препаратів). При метгемоглобінемії внутрішньовенно вводять метиленовий синій (1 % розчин) для відновлення метгемоглобіну, при необхідності проводять обмінні переливання крові, штучну вентиляцію легенів та оксигенотерапію.

 

Особливості застосування. З обережністю препарат призначають в гострій стадії інфаркту міокарда з гіпотензією (слід уникати зниження систолічного артеріального тиску нижче 90 мм рт. ст.), при аортальному та/або мітральному стенозі, при ортостатичних реакціях, хворим з порушенням мозкового кровообігу, з підвищеним внутрішньочерепним тиском.

 Застосування препарату в період вагітності та лактації проводиться тільки за призначенням лікаря.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливе посилення гіпотензивної дії Ізосорбіду динітрату при одночасному застосуванні з іншими вазодилататорами, b-адреноблокаторами, блокаторами кальцієвих каналів, нейролептиками, трициклічними антидепресантами. Одночасне застосування Ізосорбіду динітрату з дигідроерготаміном може призвести до збільшення концентрації дигідроерготаміну в крові та спричинити посилення його дії.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі не вище 25 0С, в недоступному для дітей місці.

Термін зберігання - 1 рік.