-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

Ібупрофен-НОРТОН

(Ibuprofen-NORTON)

 

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назви: Ibuprofen; d,1-2-(4-ізобутилфеніл)-пропіонова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: чиста, прозора маса;

склад: 50 г гелю містить ібупрофену 2,5 г;

допоміжні речовини: карбопол, метилпарабен, пропілпарабен, диетиламін, ізопропіловий спирт, поліетиленгліколь, вода очищена.

 

Форма випуску. Гель.

 

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосування при суглобовому та м’язовому болю. КОД АТС: M02A A13.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка Ібупрофен-Нортон гель – препарат для місцевого застосування при суглобовому та м’язовому болю ревматичного та неревматичного походження. Має виражену протизапальну, аналгетичну та помірну жарознижувальну дію, зменшую набряк, який виникає при запаленні, викликаному травмами чи ревматичними захворюваннями, покращує рухливість суглобів. Фармакологічна активність препарату обумовлена його здатністю пригнічувати синез простагландинів. Ібупрофен гель не подразнює шкіру. При зовнішньому застосуванні ібупрофен швидко всмоктується через шкіру і потрапляє у вогнище запалення.

 

Показання для застосування. Препарат призначений для зовнішнього застосування при лікуванні:

- посттравматичного запалення сухожилля, зв’язок, м’язів та суглобів (забите місце, розтягнення та ін.)

- запальних ревматичних захворюваннях суглобів і хребта;

- набряку і запалення м’яких тканин біля ушкоджених суглобів ( бурсит, тендиніт, тендовагініт, синдром ”плече–кисть”);

- радикуліту, міалгій, люмбаго.

 

Cnocіб застосування та дози. Гель наносять тонким шаром на шкіру в ділянці запалення і легко втирають. Препарат застосовують 3-4 рази на день. При наявності інтесивних гематом та затвердіння доцільно на початку лікування застосовувати оклюзивну пов’язку. Тривалість терапії залежить від ступеню та характеру ураження і визначається клінічною картиною. У більшості випадків достатньо застосовувати протягом 2-3 тижнів.

 

Побічна дія. Дуже рідко може спостерігатись почервоніння шкіри. В окремих випадках, особливо при застосуванні оклюзивної пов’язки, через декілька хвилин після нанесення гелю можуть виникати відчуття пощипування чи печіння на місці застосування препарату.

 

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до ібупрофену або до будь-якого з компонентів гелю; виразкові ураження шлунково-кишкового тракту; вік до 6-ти років; астма при застосуванні ацетилсаліцилової кислоти; дерматози, мокнуча екзема, вагітність та період годування груддю.

 

Передозування. При передозуванні можуть мати місце побічні ефекти, які спостерігаються при системному застосуванні ібупрофену (диспепсичні явища: нудота, печія, блювання , метеоризм; шкірні алергічні реакції; головний біль; запаморочення та ін. В такому разі слід відмінити препарат.

 

Особливості застосування. Не рекомендується наносити препарат на відкриті рани, не допускати потрапляння на слизові оболонки.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може зменшувати діуретичний ефект фуросеміду.

 

Умови та термін зберігання. Зберігають при температурі до +25°С, у захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2 роки.