-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

НАЙЗ

(NISE)

Загальна характеристика:

міжнародна та хімічна назва: німесулід, 4’-нітро-2’-феноксиметансульфонанілід;

основні фізико-хімічні властивості: круглі, гладкі двоопуклі таблетки від майже білого до майже жовтого кольору;

склад: 1 таблетка містить німесуліду 100 мг;

допоміжні речовини: кальцію гідрофосфат безводний, целюлоза мікрокристалічна (Grade 114), крохмаль кукурудзяний, натрію крохмальгліколят (тип А), кремнію діоксид колоїдний безводний, тальк очищений, магнію стеарат.

 

Форма випуску. Таблетки.

 

Фармакотерапевтична група. Нестероїдний протизапальний засіб. Код АТС М01А Х17.

 

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Німесулід є нестероїдним протизапальним засобом нового покоління з класу сульфонанілідів. Має протизапальну, знеболювальну та жарознижувальну дію. Механізм дії пов’язаний з пригніченням ферменту циклооксигенази II та впливом на деякі інші фактори. Найз пригнічує утворення вільних радикалів без впливу на гемостаз та фагоцитоз, також пригнічує вивільнення ферменту мієлопероксидази і, таким чином, пригнічує утворення фактора некрозу пухлин.

Фармакокінетика. Після прийому всередину препарат добре всмоктується із шлунково-кишкового тракту. Максимальна концентрація активної речовини в плазмі досягається через 1,5–2,5 години після прийому. Застосування препарату разом з їжею уповільнює швидкість всмоктування, але не впливає на ступінь всмоктування. Зв’язування з білками плазми досягає 99%, об’єм розподілу – 0,19–0,35 л/кг. Найз активно метаболізується в печінці, з утворенням декількох метаболітів, виводиться з сечею (70%) та калом (30%). Основний метаболіт – гідроксинимесулід (25%) – є фармакологічно активним.

У хворих на ниркову недостатність (кліренс креатиніну 1,8–4,8 л/год, або 30–80 мл/год), а також у дітей та хворих похилого віку фармакокінетичний профіль німесуліду істотно не змінюється.

 

Показання для застосування.

Остеоартрити (у тому числі ревматоїдний артрит), остеоартроз, тендиніти, бурсити,

больовий синдром різного походження, у тому числі в післяопераційному періоді, при травмах, захворюваннях вуха, горла та носа, у стоматології та гінекології, пропасниця при інфекційно-запальних захворюваннях.

 

Спосіб застосування та дози. Найз призначають дорослим по 1 таблетці (100 мг) 2 рази на добу. Таблетки приймають внутрішньо з достатньою кількістю води, переважно перед їдою.

Максимальна добова доза – 400 мг на добу. Тривалість курсу лікування становить 15 днів.

Побічна дія. Іноді спостерігаються нудота, блювання, біль у шлунку, діарея, кропивниця, бронхоспазм.

Якщо побічні ефекти з’явились, то обов’язково необхідно проконсультуватися у лікаря.

 

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату; виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки у фазі загострення; значні порушення функції печінки та нирок; вагітність та лактація; діти до 12 років.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Слід обережно застосовувати при одночасному прийомі з Найзом такі препарати: дигоксин, фенітоїн, препарати літію, діуретики та гіпотензивні засоби, інші нестероїдні протизапальні засоби, циклоспорин, метотрексат, протидіабетичні засоби.

 

Передозування. Випадки передозування не описані. Специфічних антидотів не існує.

 

Особливості застосування.

З обережністю слід призначати Найз пацієнтам з порушенням функції нирок та печінки.

Найз слід призначати з обережністю хворим на пептичну виразку або запальні захворювання кишечнику в анамнезі.

Найз слід призначати з обережністю хворим з внутрішньочерепною кровотечею. З обережністю призначати хворим на геморагічний діатез.

Призначення препарату людям похилого віку не потребує корекції дози.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла, недоступному для дітей місці при температурі 15–25° С.

Термін придатності 3 роки. Не застосовувати препарат після вказаного терміну придатності.