-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Назолін

(NAZOLINE)

 

 

 

Загальна характеристика:

міжнародна і хімічна назви: naphazoline; 2-(нафтален-1-ілметил)-4,5-дигідро-1Н-імідазол нітрат;

основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина, без запаху;

склад: 1 мл розчину містить 0,5 мг або 1 мг нафазоліну нітрату (у перерахуванні на суху речовину);

допоміжні речовини: кислота борна, вода очищена.

 

Форма випуску. Краплі назальні.

 

Фармакотерапевтична група. Протинабрякові та інші препарати для місцевого застосування при захворюваннях порожнини носа. Код АТС R01A A08.

 

Фармакологічні властивості.

Фармакодинаміка. α-адреноміметик. При нанесенні на слизову оболонку носа зменшує набряк, зменшує притік крові до венозних синусів, полегшує носове дихання, зменшує кількість відділяємого. При інтраназальному введенні препарату судинозвужувальний ефект виявляється через кілька хвилин і триває до 6 годин. Тривале застосування препарату (більше тижня безперервного використання) може призвести до розвитку тахіфілаксії (звиканню) зі зниженням терапевтичного ефекту.

Фармакокінетика. У терапевтичних концентраціях препарат Назолін не виявляє системної дії.

 

Показання для застосування.

Гострий риніт;

алергічний риніт;

гострий синусит;

гострий середній отит, євстахіїт;

носова кровотеча, гайморит;

риноскопія або хірургічні маніпуляції у порожнині носа

 (з метою зменшення набряку, запальної реакції, кровотечі, а також для пролонгації пове-

 рхневої анестезії).

 

Спосіб застосування та дози.

Флакон захищений контролем розкриття. При першому застосуванні необхідно провернути ковпачок, відокремивши його від захисного кільця.

 

Флакон має спеціальну конфігурацію, завдяки якій при тиску на дно відбувається дозоване виділення розчину за принципом “одне натискання – одна крапля”. Твердість стінок флакона значно зменшує можливість струминного виділення препарату – часту причину передозування назальних крапель.

 

Назолін закапують шляхом легкого натискання на дно флакона.

Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1-2 краплі 0,1 % розчину 2-3 рази на день у кожний носовий хід. Дітям віком від 2 до 12 років – по 1-2 краплі 0,05 % розчину в кожний носовий хід. Назолін не повинний застосовуватися частіше ніж 3 рази на день. Курс лікування не повинен перевищувати 5 днів. При необхідності продовження лікування потрібно зробити перерву на 2-3 дні і потім відновити застосування Назоліну.

 

При носових кровотечах використовують тампони, зволожені 0,05 % розчином. При риноскопії – 2-4 краплі 0,1 % розчину з 1 мл анестетика.

 

Побічна дія. При перевищенні зазначених в інструкції дозувань, частоти і тривалості застосування препарату можливий розвиток вторинного риніту, що виявляється сухістю, печінням, реактивною гіперемією і набряком слизової оболонки носа, головною білю, нудотою, підвищенням артеріального тиску, тахікардією, особливо при тривалому застосуванні.

 

Протипоказання.

Закритокутова глаукома, внутрішньоочна гіпертензія;

тахікардія, артеріальна гіпертензія;

виражений атеросклероз, стенокардія;

цукровий діабет;

гіпертиреоз;

атрофічний риніт;

підвищена індивідуальна чутливість до компонентів препарату;

дитячий вік до 2 років;

дитячий вік до 12 років для 0,1 % розчину.

 

Передозування. Спеціальна конфігурація флакона робить малоймовірним випадкове передозування препарату. Передозування можливе лише при недотриманні зазначених в інструкції разових доз і частоти застосування.

Симптоми: гіпотермія, седатація, брадикардія, аритмія, артеріальна гіпертензія, загрудинний біль, розширення зіниці.

Лікування. Необхідно терміново припинити прийом препарату, призначають симпатолітики, α-адреноблокатори, симптоматичне лікування.

 

Особливості застосування. Назолін не протипоказаний при вагітності та в період годування груддю, однак його варто застосовувати тільки в тому випадку, якщо очікувана користь виправдовує потенційний ризик для плоду та новонародженого.

Для профілактики вторинного риніту, а також для попередження розвитку тахіфілаксії, Назолін рекомендується застосовувати тільки при необхідності – при різко порушеному носовому диханні і/чи сильних виділеннях.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Сповільнює всмоктування місцево-анестезуючих засобів та пролонгує їх ефект. Підсилює ефект інгібіторів МАО, тому Назолін необхідно призначати не раніше, ніж через 10 днів після припинення їх застосування.

 

Умови і термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, захищеному від світла місці, при температурі не вище 25°С.

Термін придатності – 2 роки.

Після відкриття флакона препарат придатний до застосування 28 діб.