-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

НАГІДОК КВІТКИ

(CALENDULAE FLORES)

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: неподрібнена сировина: суцільні або частково

опалі квіткові кошики діаметром до 5 см, без квітконіжок або з залишками квітконіжок

довжиною не більше 3 см. Колір крайових квіток червонувато-оранжевий,_оранжевий,

яскраво- або блідо-жовтий, серединних - оранжевий, жовтувато-коричневий або

жовтий. Запах слабкий;

склад: нагідок квітки - 100 %.

Форма випуску. Квітки.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні засоби. АТС R02А А20.

Фармакологічні властивості. Нагідок квітки містять близько 3 % каротиноїдів (каротин, лікопін, віолаксантин, цитраксантин, рубіксантин, флавохром), флавоноїди (нарцисин, рамнетин, ізорамнетин-3-триглюкозид, ізокверцитрин та ін.), олію ефірну (близько 0,02 %), сапоніни, календен гірку речовину, речовини смолисті (до 3,44 %), речовини дубильні, слиз (до 2,5 %), інулін, кислоти органічні (яблучну, саліцилову, пентадецилову), фітостерин, ферменти, вітамін С, алкалоїди, які мають протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну, спазмолітичну і жовчогінну дію, прискорюють процеси регенерації тканин. При внутрішньому застосуванні сприяють регенерації слизових оболонок шлунка і кишечника, прискорюють загоєння виразок і ерозій, мають седативну, м'яку гіпотензивну дію, сприяють нормалізації серцевої діяльності.

Показання для застосування.

Внутрішньо:

гастрити, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, коліти, ентероколіти;

захворювання печінки і жовчовивідних шляхів, хвороби селезінки. Зовнішньо:

захворювання ротової порожнини (пліснявка ротової порожнини у дітей, гінгівіти, піорея, запально-дистрофічна форма парадонтозу);

ангіни, тонзиліти.

Спосіб застосування та дози. 10 г (4 столові ложки) квіток вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) кип'яченої води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають до процідженого настою. Настій доводять кип'яченою водою до 200 мл. Внутрішньо дорослі і діти

старші 12 років приймають у теплому вигляді по 1 столовій ложці 2-3 рази на день, за 15 - 20 хв до їди. Зовнішньо застосовують у теплому вигляді для полоскань, промивань. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

Побічна дія. Алергічні реакції при підвищеній індивідуальній чутливості.

Протипоказання. Індивідуальна непереносність речовин, що містяться в лікарському засобі.

Передозування. Не спостерігалось.

Особливості застосування. Внутрішньо приймають у теплому вигляді за 15 - 20 хв до їди.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалась.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій - у прохолодному місці, не більше 2 діб. Термін придатності - 2 роки.