-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

 

НАГІДОК КВІТИ

(CALENDULAE FLORES)

 

Загальна характеристика:

основні фізико-хімічні властивості: суміш цілісних, частково опалих квіткових кошиків діаметром до 5 см, шматків стебел та листя; колір жовтий, оранжевий, жовтувато-коричневий і сіро-зелений; запах - слабкий;

склад: нагідок (календули) квіти – 100 %.

 

Форма випуску. Квіти.

 

Фармакотерапевтична група. Антисептичні засоби. АТС R02A A20.

 

Фармакологічні властивості. Квіти календули містять близько 3 % каротиноїдів (каротин, лікопін, віолаксантин, цитраксантин, рубіксантин, флавохром), флавоноїди (нарцисин, рамнетин, ізорамнетин-3-триглюкозид, ізокверцитрин та ін.), олію ефірну (близько 0,02 %), сапоніни, календен гірку речовину, речовини смолисті (до 3,44 %), речовини дубильні, слиз (до 2,5 %), інулін, кислоти органічні (яблучну, саліцилову, пентадецилову), фітостерин, ферменти, вітамін С, алкалоїди. Мають протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну, спазмолітичну і жовчогінну дію, прискорюють процеси регенерації тканин. При внутрішньому застосуванні сприяють регенерації слизових оболонок шлунка і кишечнику, прискорюють загоєння виразок і ерозій.

 

Показання для застосування.

Внутрішньо:

- гастрити, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, коліти, ентероколіти;

- захворювання печінки і жовчовивідних шляхів;

Зовнішньо:

- захворювання ротової порожнини (молочниця у дітей, гінгівіти, піорея, запально-дистрофічна форма парадонтозу);

- ангіни, тонзиліти.

 

Спосіб застосування та дози.

10 г (4 столові ложки) квітів вміщують в емальований посуд, заливають 200 мл перевареної води кімнатної температури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв. Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв., проціджують, залишок віджимають до процідженого настою, доводять перевареною водою до 200 мл. Внутрішньо дорослі і діти старші 12 років приймають в теплому вигляді по 1 столовій ложці 2-3 рази на день за 15-20 хв. до їжі. Зовнішньо дорослі і діти застосовують в теплому вигляді для полоскань. Перед вживанням настій рекомендується збовтувати.

 

Побічна дія. Алергічні реакції (висипання). У разі їх виникнення припиніть застосування та зверніться до лікаря.

 

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість речовин, що входять до складу лікарського засобу, періоди вагітності та лактації, дитячий вік до 12 років.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалась.

 

Передозування. Не спостерігалось.

 

Особливості застосування. Внутрішньо приймають у теплому вигляді за 15-20 хв. до їжі.

 

Умови та термін зберігання. Квіти зберігати у сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному місці, не більше 2 діб.

Термін придатності – 2 роки.