-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

Нагідок КвітКи

(Flores Calendulae)

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Calendula officinalis;

основні фізико-хімічні властивості: цільні або частково осипані кошики діаметром до 5 см; колір крайових квіток червонувато-жовтогарячий, жовтогарячий, яскраво- або блідо-жовтий; серединних – жовтогарячий, жовтувато-брунатний або жовтий; запах слабкий; смак солонувато-гіркий;

 склад: нагідок квітки - 50 г.

 

Форма випуску. Квітки.

 

Фармакотерапевтична група. Антисептики, що застосовуються при захворюваннях горла. Код АТС R02А А20.

 

Фармакологічні властивості. Нагідки лікарські належать до антисептичних засобів. Мають протизапальну, ранозагоювальну, бактерицидну, спазмолітичну і жовчогінну дію.

 

Показання для застосування. У стоматологічній практиці – при захворюваннях порожнини рота (молочниця у дітей, гінгівіти, піорея, запальнодистрофічна форма парадонтозу). Внутрішньо – при запальних процесах шлунково-кишкового тракту, печінки.

 

Спосіб застосування та дози. Для зовнішнього застосування (полоскання, промивання) 10 г квіток настоюють у 200 мл гарячої води до охолодження, потім проціджують; сировину, що залишилася, віджимають. Застосовують в охолодженому вигляді.

Для прийому внутрішньо – 1 чайну ложку квіток настоюють в 200 мл (одній склянці) гарячої перевареної води до охолодження, потім проціджують. Дорослі приймають по 1/2-1/3 склянки настою у проміжках між їдою. Як жовчогінний засіб приймають по 1-2 столовій ложці, 2-3 рази на день.

 

Побічна дія. Не спостерігалась.

 

Протипоказання. Відсутні.

 

Передозування. Не встановлено.

 

Особливості застосування. Перші ознаки поліпшення стану з'являються через 1 місяць після початку лікування.

Перед використанням настій рекомендується збовтувати.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія не відома.

 

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при температурі не вище +25 °С. Приготовлений настій зберігають у прохолодному місці, не більше 2 діб.

Термін придатності 2 роки.