-

ІНСТРУКЦІЯ

для медичного застосування препарату

ЯЛІВЦЮ ПЛОДИ

(Fructus Juniperi)

 

Загальна характеристика:

міжнародна назва: Juniperus Communis.

основні фізико-хімічні властивості: плоди діаметром 6-9 мм, кульоподібні, злегка стиснуті, гладкі, блискучі, іноді матові. Колір плодів зовні чорний або фіолетовий з буруватим відтінком, іноді з сизим восковим нальотом, м’якоть зеленувато-бура, насіння жовтувато-буре. Запах своєрідний ароматний. Смак солодкуватий, пряний.

склад: ялівцю плоди – 100%..

 

Форма випуску. Плоди.

 

Фармакотерапевтична група. Рослинні засоби з діуретичним ефектом.

Код АТС C03B X10.

 

Фармакологічні властивості. Препарати із плодів ялівцю, що містять цукри, ефірну олію (до складу якої вхолить пінен, терпінеол, кадинен та інші тритерпеноїди), оцтову, яблучну та мурашину кислоти, флавонові глікозиди, віск, спирт інозит, пігменти, виявляють сечогінну дію, підвищують жовчоутворювання та жовчовиділення, посилюють секрецію шлункового соку, виявляють бактерицидну дію.

 

Показання для застосування. Застосовують як сечогінний засіб.

 

Спосіб застосування та дози.

1 столову ложку плодів кладуть в емальований посуд, заливають 200 мл гарячої кип’яченої води, закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хвилин, охолоджують при кімнатній температурі 45 хвилин, проціджують. Сировину, що залишилася, віджимають, об’єм настою доводять перевареною водою до 200 мл.

Приймають внутрішньо по 1 столовій ложці 3-4 рази на день після їжі.

 

Побічна дія. Відсутня.

 

Протипоказання. Не відомі.

 

 

 

 

 

Передозування. Не спостерігалося.

 

Особливості застосування. Безпека та ефективність застосування плодів ялівцю у дітей не встановлена, тому не рекомендується без призначення лікаря застосовувати препарат дітям віком до 12 років.

 

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При лікуванні іншими лікарськими засобами лікар повинен вирішити обов’язковість чи можливість застосування препарату.

Взаємодія препарату з іншими лікарськими засобами не досліджена.

 

Умови та термін зберігання. У сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці, при кімнатній температурі (15-25°С).

Термін придатності - 3 роки.